Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Matematika

Stránka naposledy upravena 16:48, 29 Bře 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Vytvořit novou přípravu

  Sdílené přípravy:

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:

  Nejnovější DUMy pro tento obor na 1.st. ZŠ:

  Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
  Květiny +100
  Materiál je možné vytisknout na bílé papíry, zalaminovat a vystřihnout (vždy celý květ a barevné středy). Slouží pak jako pomůcka při výuce matematiky ve 2. ročníku při automatizování a fixování matematické operace sčítání v číselném oboru 0-100 bez přechodu desítky. Žáci samostatně či ve skupinách doplňují středy do květů tak, aby výsledky patřily ke správným příkladům (sčítají se vždy dvě čísla v sousedních okvětních lístcích).
  Sněhuláci +/−10
  Materiál je možné vytisknout na bílé papíry, zalaminovat a rozstříhat každého sněhuláka na 3 části - hlava s hrncem, střední koule, největší koule. Slouží pak jako pomůcka při výuce matematiky v 1. ročníku při automatizování a fixování matematické operace sčítání/odčítání v číselném oboru 0-10. Žáci ve skupinách "staví" sněhuláky tak, aby v části s hlavou byl vždy součet čísel ve střední a velké kouli.
  Počítání peněz 0–20
  Materiál je určen žákům 1. ročníku základní školy. Po vytištění, zalaminování a vystřižení vznikne 18 karet. Žáci pomocí kolíčku či "mazací" fixy určují, která kolik peněz vidí na obrázku na levé straně. Na zadní straně je pak pro kontrolu vyznačeno hvězdičkou správné řešení. Tento materiál je určen žákům, kteří se učí počítat v oboru 0-20.
  Muchomůrky – čísla 0–10
  Materiál je možné vytisknout na bílé papíry, zalaminovat a podle čar rozstříhat - nožičky zvlášť a hlavičky zvlášť. Slouží pak jako pomůcka při výuce matematiky v 1. ročníku při fixování pojmu číslo (0–10). Pravidlem je najít dvojici (nožičku - číslo + hlavičku - počet puntíků) a utvořit tak správnou houbu.
  Matematické pexeso +/− 0–5
  Materiál je možné vytisknout na bílé papíry (doporučuji papíry větší gramáže, aby tisk neprosvítal), zalaminovat a podle čar rozstříhat. Slouží pak jako pomůcka při výuce matematiky v 1. ročníku při procvičování sčítání a odčítání do 5. Hraje se jako klasické pexeso, kde pravidlem je najít dvojici (příklad – výsledek) vždy ve stejné barvě. Rychlejší variantou je tzv. "rychlíkové" pexeso, kdy každý hráč otáčí pouze jednu kartičku, kterou nechá otočenou "obrázkem" nahoru. Pokud je mezi již otočenými kartičkami karta, která se shoduje s tou jeho, může si celou dvojici vzít. Pokud si dvojice nevšimne, může si ji vzít následující hráč. Je možné materiál rozdělit pouze na procvičování příkladů na sčítání nebo odčítání.

  Klíčová slova (Upravit)
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 0

   

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.