Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Matematika

Stránka naposledy upravena 16:48, 29 Bře 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Vytvořit novou přípravu

  Sdílené přípravy:

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:

  Nejnovější DUMy pro tento obor na 1.st. ZŠ:

  Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
  Berušky
  Pracovní listy jsou zaměřeny na rozvíjení představ o čísle (vizualizace počtu). Žáci sestaví a zapíší příklady součtu dvou čísel a vypočítají je.
  Rozcvičky s kontrolou
  Pracovní listy jsou zaměřeny na procvičení písemného sčítání a odčítání. Žáci počítají se sebekontrolou, výsledky doplní do tabulek.
  Znázorňování zlomků 1
  Žáci procvičují znázorňování zlomků v diskrétním a spojitém prostředí.
  Rozpočet – příprava na společný víkend
  Materiál je vhodný pro rozvíjení finanční gramotnosti žáků ZŠ. Spočívá v plánování tří společných dnů a hlavně se zaměřuje na to, kolik by takový prodloužený víkend stál. Na výběr jsou dvě možnosti zpracování. Buď práce s připraveným přehledem nabídek, nebo vyhledávání nabídek a možností na internetu, v katalogu cestovní kanceláře apod. Vhodné pro práci ve skupinách. Pracovní listy jsou zakončeny rozšiřujícími otázkami k tématu finanční gramotnosti a cestování. Tento materiál vznikl v rámci Výzvy 2016.
  Slevy, akce, výprodej
  Vyrážíme na nákup! Sami, nebo s dětmi si připravíme papírové magnetky s různými druhy zboží. Ty pak označíme cenami a můžeme začít nakupovat. První variantou je použití pracovního listu Slevy, akce, výprodej. Žáci podle cen uvedených na tabuli u obrázků počítají, vybírají a odpovídají na otázky. Pracují samostatně, ve dvojicích či ve skupinkách. Ve druhé variantě učitel zadává třídě otázky na způsob těch z první varianty, ale otázky žákům předává ústně a stejně tak mu je odpovídáno. Tato varianta navíc nabízí měnit průběžně ceny. Zlevňovat a zdražovat, porovnávat či rozebírat, co dané změny přinášejí, v čem mohou být zrádné. Tento materiál vznikl v rámci Výzvy 2016.

  Klíčová slova (Upravit)
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 0

   

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.