Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Matematika

Stránka naposledy upravena 16:48, 29 Bře 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Vytvořit novou přípravu

  Sdílené přípravy:

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:

  Nejnovější DUMy pro tento obor na 1.st. ZŠ:

  Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
  Matematické pexeso +/− 0–5
  Materiál je možné vytisknout na bílé papíry (doporučuji papíry větší gramáže, aby tisk neprosvítal), zalaminovat a podle čar rozstříhat. Slouží pak jako pomůcka při výuce matematiky v 1. ročníku při procvičování sčítání a odčítání do 5. Hraje se jako klasické pexeso, kde pravidlem je najít dvojici (příklad – výsledek) vždy ve stejné barvě. Rychlejší variantou je tzv. "rychlíkové" pexeso, kdy každý hráč otáčí pouze jednu kartičku, kterou nechá otočenou "obrázkem" nahoru. Pokud je mezi již otočenými kartičkami karta, která se shoduje s tou jeho, může si celou dvojici vzít. Pokud si dvojice nevšimne, může si ji vzít následující hráč. Je možné materiál rozdělit pouze na procvičování příkladů na sčítání nebo odčítání.
  Kdopak v řadě předbíhá
  V materiálu nalezneme 8 pracovních listů. Žáci mají v řadách zvířátek s čísly najít zvířátko, které v řadě předbíhá, tedy nejde na svém místě.
  Nákupy 0–100
  Materiál je určen žákům 2. ročníku základní školy. Po vytištění, vystřižení, zahnutí posledního sloupce a zalaminování vznikne 8 karet. Žáci určují, kolik peněz zaplatí za nákup uvedený v konkrétním řádku, přičemž ceny jsou uvedeny v horním řádku. Na zadní straně je pak pro kontrolu vyznačeno správné řešení - tedy správný součet všech položek na řádku.
  Interaktivní matematika III.
  Publikace je interaktivní matematickou doplňovačkou. Žáci doplňují čísla do prázdných políček, aby součet čísel ve všech řádcích, sloupcích a úhlopříčkách byl vždy stejný.
  Interaktivní matematické kostky
  Kostky se otáčejí. Jedné však chybí číslice. Žáci musí určit, jaká číslice má být místo otazníku.

  Klíčová slova (Upravit)
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 0

   

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.