Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Matematika

Stránka naposledy upravena 16:48, 29 Bře 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Vytvořit novou přípravu

  Sdílené přípravy:

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:

  Nejnovější DUMy pro tento obor na 1.st. ZŠ:

  Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
  Traktor se zvířaty – obtížnost 2
  Materiál zaměřený na procvičování sčítání a odčítání do 10. Materiál obsahuje 12 kartiček, které se rozmístí v prostoru - nutno dodržet pořadí, na traktoru se vezou 2 druhy zvířat. Děti je mají sčítat a odčítat a na konci říci jejich výsledný počet. Je možné dát dětem kartu na odpovědi k mezivýpočtům nebo je to nechat řešit zpaměti.
  Sčítání do 20 – zmrzliny
  Materiál je určen žákům 2. ročníku základní školy. Po vytištění, zalaminování a rozstříhání žáci přiřazují kopečky zmrzliny k jednotlivým kornoutům podle toho, jaký výsledek je na kornoutu zapsán. Žáci tak procvičují sčítání tří sčítanců s přechodem přes desítku do 20. Jde o aktivitu, kterou je možné využít jako samostatnou práci pro žáky, kterým pochopení principu sčítání s přechodem přes desítku nedělá problém, a učitel se musí věnovat žákům, kteří k pochopení potřebují více času.
  Násobkové bludiště
  Jednoduchá úloha na procvičení hledání násobků zadaného čísla (projdi bludištěm po násobcích zadaného čísla). Program umožňuje generovat další zadání různých obtížností.
  Telefony
  Materiál zaměřený na číslice a telefonování. Žáci zjišťují, kdo ve třídě má dané telefonní číslo.
  Ovoce v matematice
  Pracovní listy jsou zaměřeny na procvičení číselného oboru 1-10. Žáci určí a zapíší vizualizovaný počet obrázků, jejich počet zapíší číslicí, dokreslí daný počet obrázků. Žáci hledají neznámého sčítance, pracují se sloupkovým grafem, doplní chybějící číslice do číselných řad.

  Klíčová slova (Upravit)
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 0

   

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.