Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Člověk a jeho svět

Stránka naposledy upravena 16:45, 29 Bře 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Vytvořit novou přípravu

  Sdílené přípravy:

   

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:


  Nejnovější DUMy pro tento obor na 1.st. ZŠ:

  Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
  Husité
  Učební materiál je určený k procvičování a opakování. Je vhodný pro jednotlivce, dvojice nebo skupiny. Součástí materiálu jsou pracovní listy včetně řešení pro vyučující, domina a skládačky.
  Zpátky ve škole
  Materiál je určen pro žáky 2.–5. ročníku základní školy. Materiál je určen pro individuální, případně skupinovou práci po návratu do kolektivu po delší době (prázdniny, nemoc ...). Jde o aktivity, při kterých žáci samostatně zaznamenávají informace o sobě a informace, které se ví, nebo se je dozvěděli o svých kamarádech ze třídy/školy. Informace o sobě a svojí rodině zaznamenávají žáci do balonu, který vznikne přilepením dvou stran k sobě, a zároveň nalepením na celistvou plochu (nástěnka, místo určené ve třídě, zavěšení v prostoru...). Viz foto. Součástí je i hra, kdy si žáci musí sami slepit hrací kostku a po hodu kostkou musí odpovědět na otázku, která na kostce padne. Cílem využití materiálu je znovu "nastartovat" chuť do společné práce ve třídě a posílení pocitu sounáležitosti a ucelenosti v kolektivu.
  Pravěk na našem území
  Učební materiál je určený k procvičování a opakování. Je vhodný pro jednotlivce, dvojice nebo skupiny. Součástí materiálu jsou pracovní listy včetně řešení pro vyučující, domina a skládačky.
  Roční období
  Materiál je určen pro žáky 1.-3. ročníku základní školy. Materiál je určen pro individuální práci během společné aktivity (učivo ROK - ROČNÍ OBDOBÍ). Jde o velmi jednoduchý "sešit", do kterého žáci samostatně zaznamenávají informace, které se dozvěděli v rámci hodin předmětu Člověk a jeho svět - učivo Rok a jednotlivá roční období. Jde o úkoly, které dovolují rozvíjet žákovu fantazii, a zároveň poskytují učiteli čas na práci s dětmi, které potřebují více času na pochopení učiva. Po ukončení a vyplnění všech úkolů učitel žákům jednotlivé listy sváže, žáci si vyplní titulní list (dopíší informace, dokreslí obrázky ke 4 ročním obdobím, a získají tak hmatatelný výstup z výukové oblasti - svou vlastní "knihu" o jednotlivých ročních obdobích. Součástí je i hra na principu "Člověče nezlob se", kdy hráči figurkou pohybují po hracím plánu podle hodu kostkou. Na políčku však mohou zůstat stát pouze v případě, že správně odpoví a soupeři jejich odpověď vyhodnotí jako správnou. V případě, že odpoví špatně, vrací se na políčko, na kterém stáli před posledním hodem kostkou.
  Kamarádi z celého světa
  Materiál obsahuje logickou přiřazovací hru. 12 kamarádů z celého světa se sejde u černouška v Africe. Podle kartiček s tvrzením mají žáci určit každému dítěti - věk, co si zapomněl doma, co rád dělá a oblíbené africké zvíře - vše zaznamenávají do papíru na odpovědi.

   

  Soubory 0

   

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.