Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Český jazyk a literatura

Stránka naposledy upravena 16:45, 29 Bře 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Vytvořit novou přípravu

  Sdílené přípravy:

   

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:

  Nejnovější DUMy pro tento obor na 1.st. ZŠ:

  Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
  Slovní druhy v QR kódech
  Materiál slouží k procvičení definic slovních druhů. Je tvořen kartami s obrázky QR kódů, metodikou a výsledky. Celá aktivita trvá cca 5 minut. Dá se zrealizovat nejen ve třídě, kde má každý žák k dispozici tablet, ale i ve třídě s jedním tabletem. Při práci s jedním tabletem pak čas k vystřídání celé třídy adekvátně narůstá.
  Soubor interaktivních her z českého jazyka I.
  Publikace nabízí žákům interaktivní hry z českého jazyka. K procvičování látky žákům nabízí kruhovky, vyškrtávačky, přesmyčky a doplňovačky.
  Slabiky čteme i píšeme
  Pracovní listy jsou zaměřeny na čtení slabik s důrazem na jejich délku, skládání slov a správné přepsání nově utvořených slov.
  Větné vzorce v QR kódech
  Materiál slouží k procvičení učiva o větném celku, souvětí, větě jednoduché a spojkách. Je tvořen kartami s obrázky QR kódů, výsledky a očíslovaným seznamem větných vzorců. Kódy a očíslovaný seznam učitel vyvěsí před začátkem aktivity ve třídě (např. na magnetické tabule, obložení, skřínky …). Žáci pak pomocí čtečky QR kódů rozklíčují větný celek a přiřadí k němu odpovídající větný vzorec. Svou práci si pak mohou sami zkontrolovat porovnáním s výsledky.
  Práce s chybou – vzor a pád podstatných jmen
  Materiál tvoří pracovní karty a metodika s výsledky pro učitele. DUM slouží jako práce navíc pro rychle pracující žáky k procvičení pádů a vzorů podstatných jmen při práci s chybou. Žáci budou určovat buď pád, nebo vzor (dle zadání na kartě) a hledat sloupec, ve kterém jsou všechny údaje (pády nebo vzory) zapsány správně.

  Klíčová slova (Upravit)
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 0

   

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.