Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Český jazyk a literatura

Stránka naposledy upravena 16:45, 29 Bře 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Vytvořit novou přípravu

  Sdílené přípravy:

   

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:

  Nejnovější DUMy pro tento obor na 1.st. ZŠ:

  Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
  Figurková skákačka
  Materiál obsahuje tabulku s tematicky propojenými obrázky. Lze na nich procvičovat pojmy v předslabikářovém období: nadřazená slova, sloupec, řádek, orientace v prostoru, náslovné hlásky apod.
  Skládání abecedy
  Materiál je určen pro práci v hodinách ČJ při výuce abecedy. Žáci při práci samostatně procvičují řazení písmen podle abecedy. Obsahem materiálu je 8 řad písmen (4x řada od A do N , 4x řada od Ň do Ž) a záznamový list. Učitel zalaminuje 8 listů, na řezačce je rozřeže tak, aby vzniklo vždy 17 pruhů a nakopíruje každému dítěti jeden záznamový list. Vždy 8 žáků obchází hromádky s nařezanými pruhy. Na každém stanovišti žák skládá pruhy, aby vznikla řada písmen tak, jak jdou za sebou v abecedě. Pokud pracují správně, přečtou si zadání úkolu, který mají vyřešit a výsledek pak zapsat na záznamový arch. Jakmile žáci úkol vypracují, kartičky znovu rozházejí, aby na stanoviště mohl přijít další žák. Vyřešené úkoly si pak žáci mohou překontrolovat podle karty se správným řešením, která může být umístěna na domluveném místě, případně úkoly odevzdají učiteli, který práci vyhodnotí.
  Hledej a napiš slovo
  Pracovní listy jsou určeny ke čtení slabik, skládání slov a autodiktátu.
  Pranostiky
  Materiál slouží k procvičení či ověření čtení s porozuměním a učiva o pranostikách. Žáci mohou pracovat ve dvojicích, samostatně nebo ve skupince. Úkolem je přiřadit pranostiku k odpovídajícímu textu.
  Doplňovačky s obrázky
  Materiál slouží k procvičování psaní jednoduchých slov. Lze využít na konci 1. ročníku nebo v průběhu 2. ročníku.

  Klíčová slova (Upravit)
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 0

   

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.