Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Co je Pedagogický lexikon?

Stránka naposledy upravena 08:56, 11 Kvě 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky
  Účelem Pedagogického lexikonu je napomáhat společnému porozumění pojmům, které se objevují v současné pedagogické teorii a praxi. Hesla jsou v lexikonu řazena abecedně. Úplný přehled hesel je možné sledovat na úvodní stránce Pedagogického lexikonu.
   
  Pedagogický lexikon ve wiki umožňuje širokou spolupráci při definování a tvorbě  hesel peadagogické terminologie. Nová hesla v lexikonu mohou vytvářet libovolní uživatelé Metodického portálu.
   
  Rovněž mnoho již existujících hesel mohou upravovat libovolní registrovaní uživatelé Metodického portálu, především tam, kde je v hlavičce uvedena informace: "Toto heslo je rozpracované.Prosíme, pomozte nám je doplnit a zpřesnit citací odborné literatury."
   
  Některá hesla jsou vytvořena členy tzv. expertní skupiny Metodického portálu, většinou na zakázku VÚP. Informace o tom je opět v hlavičce hesla. Tato hesla nejsou obvykle otevřena ke spolutvorbě všemi uživateli. Všichni uživatelé k nim však mohou doplňovat doporučenou literaturu a odkazy a především příklady z praxe, jak je tomu například u hesel Bloomova taxonomie nebo Dramatizace
   
  Některá hesla mohou splňovat náročnější požadavky na kvalitu. Garantovany-obsah.pngV takovém případě jsou označována ikonkou garantovaný obsah WIKI.
   
   
  Jak vytvořit nové heslo v Pedagogickém lexikonu 
  Zpět na úvodní stránku Pedagogického lexikonu.
   
  Obsah nápovědy Pedagogického lexikonu