Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Co je Knihovna?

Stránka naposledy upravena 08:43, 11 Kvě 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Knihovna ve wiki na Metodickém portálu je prostor pro rychlé sdílení užitečných znalostí ze současné pedagogické teorie a praxe.

  Podle autora konceptu tzv. poznatkové báze učitelství, významného teoretika S. L. Shulmana, nemají učitelské znalosti původ pouze ve formálním pedagogickém vzdělání, reprezentovaném osvojováním poznatků pedagogických věd (např. na vysokých školách), ale rovněž v „kodifikované reprezentaci praktické moudrosti zkušených učitelů".

  (JANÍK, T. Znalost jako klíčová kategorie učitelského vzdělávání. Paido. Brno 2005, s. 130)

  První publikace, Pedagogický lexikon, slouží k vytváření aktualizovaného přehledu pedagogické terminologie. Jednotlivé termíny jsou zde postupně doplňovány o živé zkušenosti a příklady učitelů z praxe. Více...

  Další publikací jsou Nápady a návody, které jsou určeny ke sdílení praktičtějších, spíše procedurálních poznatků - jak něco udělat, řešit apod.

  V Knihovně vznikají postupně i další publikace (rubriky) podle iniciativy uživatelů Metodického portálu. Zatím nejúspěšnějšími a nejnavštěvovanějšími z nich jsou Výrobky s dětmi a Tvořivé pokusohraní.

   

  Obsah nápovědy Knihovny

   

  Klíčová slova
  • Žádná klíčová slova