Obsah
- 1. Rozsah přípravy:
 - 2. Popis přípravy:
 - 3. Poznámky k vazbě na RVP:
 - 4.
 
Rozsah přípravy:
1 vyučovací hodina
Popis přípravy: 
Cíle:
Žák/žákyně:
- Používá správné tvary minulých časů sloves
 - Sestaví otázku týkající se dětství nebo minulosti některého z příbuzných
 - Na položenou otázku zformuluje odpověď
 - Vhodně reaguje na otázky, vede smysluplnou konverzaci
 
Aktivity:
Evokace:
- Slovesa v různých tvarech na tabuli (be born, move, get married, get a job, move house, have children, start school, leave school, go to university, die) přítomný čas prostý, minulý – i pravidelná a nepravidelná, průběhový), žáci je mají podle nějakého kritéria rozdělit do tří skupin
 - Jedno sloveso ze skupiny minulých vybrat a sestavit z něj větu týkající se žákova života
 - Větu říct spolužákovi, ten zkusí vymyslet otázku k dané větě (Zjisti víc ...)
 
Uvědomění si:
Práce se cvičeními v učebnici Tom Hutchinson, Project English 3, OUP (workbook, poslech Beatrix Potter)
Reflexe:
- Co se ti daří (víš, jak se minulý tvar sloves tvoří, sestavit větu, otázku, odpověď)
 - Co se ti nedaří?
 - Doplň větu: Za dnešní práci si zasloužím …, protože …………….
 
Evokaci a reflexi lze nalézt v pracovním listu.
Pomůcky:
učebnice, pracovní sešit, pracovní list, psací potřeby
Poznámky k vazbě na RVP:
| Vzdělávací období | Zde napište informaci pro jaký stupeň a ročník je příprava určena | 
| Rozvíjené klíčové kompetence |   Kompetence komunikativní: 
 naslouchá promluvám druhých lidí, porozumí jim, vhodně na ně reaguje, účinně se zapojuje do diskuse, obhajuje svůj názor a vhodně argumentuje     |  
| Integrace průřezových témat | |
| Výstupy | sestaví jednoduché (ústní i písemné) sdělení týkající se situací souvisejících s životem v rodině, škole a probíranými tematickými okruhy | 
| Mezioborové přesahy a vazby | 
- Klíčová slova
 
Soubory 1
| Soubor | Velikost | Datum | Autor | ||
|---|---|---|---|---|---|
| PL_my life_AJ78.doc Pracovní list pro evokaci a reflexi  | 29.5 kB | 20:33, 6 Bře 2010 | Mgr. Petra Boháčková | ||
| Obrázky 0 | ||
|---|---|---|
| Nebyly nalezeny žádné obrázky. | 

