Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Přípravný ročník

Stránka naposledy upravena 10:50, 7 Dub 2010 uživatelem Mgr. Petra Stanjurová
  Obsah
  Žádné titulky

  V naší škole probíhá od září loňského roku do června tohoto roku přípravný ročník. S dětmi se scházím vždy dvakrát za měsíc jednu vyučovací hodinu v místní základní škole. Přípravný ročník navštěvují děti, které by dle věku měly nastoupit do školy, také ty, které zřejmě nastoupí na jinou školu, nebo u kterých se předpokládá odklad školní docházky.

  Naše pravidelná setkání jsou zaměřena především na rozvoj pravolevé a prostorové orientace, rozlišování barev, tvarů, třídění předmětů do souborů, grafomotorická cvičení, průpravná cvičení, rozvoj jemné motoriky apod.

  Vzhledem k tomu, že tento projekt probíhá v malé vesnici s malotřídkou a já jsem místní, měla jsem možnost před jeho zahájením osobně seznámit rodiče se svými záměry a zjistit, kdo má a kdo nemá zájem přípravný ročník navštěvovat. Setkala jsem se s obrovským zájmem a nadšením, které prozatím trvá.

  Scházíme se vždy v pátek v 15.00 v ZŠ. Místní mateřská škola je součástí základní školy a je od ní vzdálena asi 50 metrů. Děti vždy před třetí hodinou vyzvednu ve školce, zavedu je do školy, kde probíhá program a před čtvrtou hodinou si je rodiče vyzvednou.

  Projekt jsem nazvala "S večerníčky do školy", protože každé setkání se odvíjí od jednoho večerníčku.

  Děti již na prvním informačním setkání s rodiči obdržely Večerníčkův notec - viz příložený soubor !!!! a do něj si lepí nálepky za absolvované hodiny.

   Řekla bych, že tento projekt má smysl už jen proto, že děti se po čtyřech setkáních ve škole cítí jako doma, znají své budoucí spolužáky, zaměstnance školy a poznavají také mne, svou budoucí učitelku.

  Možná se staneme inspirací pro další učitele a jejich budoucí prvňáčky.

  Petra Stanjurová

   

  POZN. V příloze naleznete dotazník, který jsem rodičům rozdala hned po prvním setkání a také zmíněný Večerníčkův notes.

  Klíčová slova
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 2

  SouborVelikostDatumAutor
   Dotazník pro rodiče předškoláčků.doc
  DOBROVOLNÝ dotazník pro rodiče
  34 kB21:33, 15 Led 2010Mgr. Petra Stanjurová
   notes.doc
  Sešit pro děti, do kterého si lepí nálepky
  49 kB21:24, 18 Led 2010Mgr. Petra Stanjurová