Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Fyzika

Stránka naposledy upravena 17:23, 29 Bře 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Vložit novou přípravu

  Sdílené přípravy:

   

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:

  Nejnovější DUMy pro tento obor na 1.st. ZŠ:

  Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
  Interaktivní testy ze znalostí z fyziky
  Příklady z testů mají 3 nebo 4 varianty odpovědí. Pouze jedna je správná. Žáci kliknutím na start spustí časový limit (30 vteřin). Žáci v tomto časovém limitu musí stihnout kliknout na správnou odpověď. Pokud nestihnou odpovědět v časovém limitu, varianty odpovědí se zakryjí.
  Rovnováha na páce
  Žáci si interaktivní formou procvičí znalosti z rovnováhy na páce. Po dobu 30 s (u listu č. 7 je to 60 s) se objeví zadání příkladu. Po uplynutí času zadání zmizí a žáci musí odpovědět. Mají se možnost kliknutím na další list přesvědčit o správném řešení příkladu.
  Výpočet rovnoměrné rychlosti z naměřených hodnot
  Žáci si na základě naměřených hodnot dráhy a času vypočítají rychlost autobusu nejen v m/s, ale i v km/h. Druhou variantou je měření rychlosti autíček na dálkové ovládání. Žáci se rádi pochlubí svými autíčky na dálkové ovládání. Na školní chodbě se vyznačí dráha a čas se měří pomocí stopek. Žáci si zapíší naměřené hodnoty a ve třídě si vypočítají rychlosti.
  Fyzika – vesmír
  Prezentace slouží k ověřování vědomostí žáků z vesmíru. Kliknutím se s raketou objeví otázka. Po uplynutí jedné minuty otázka zmizí. To je znamení pro žáka nebo tým, že musí na otázku odpovědět. Kliknutím na list prezentace se objeví správná odpověď.
  Procvičování znalostí z rychlosti rovnoměrného pohybu
  Prezentace slouží k procvičování znalostí z rychlosti rovnoměrného pohybu. Kromě otázek obsahuje i praktické příklady. Otázky a nebo příklady jsou časově limitované 60 sekundami nebo 4 minutami. Po uplynutí časového limitu musí žáci odpovědět na otázku nebo vyřešit příklad. Kliknutím na list si mohou ověřit, zda správně odpověděli na otázku a nebo správně vyřešili příklad.

  Klíčová slova (Upravit)
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 0

   

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.