Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Zvířecí klubíčko

Stránka naposledy upravena 19:20, 28 Lis 2009 uživatelem Mgr. Petra Stanjurová
  Obsah
  Žádné titulky

  Verze jako 18:58, 21 Říj 2020

  na tuto verzi.

  Vrátit se k Archiv verzí.

  Zobrazit aktuální verzi

  1. Žvířátka mezi námií: Učitelka má připraveny obrázky zvířátek. Ukazuje dětem obrázky, děti pojmenovávají zvířátka a určují, kde zvíře žije.

   

  2.Kde žijí: Učitelka rozhodí všechny obrázky na zem a děti společně obrázky rozdělí do skupin podle toho, kde živočichové žijí. (domácí, v ZOO, v lese, ve vodě, na poli, ve zduchu) Děti se rozdělí do skupin, každá představuje jedno společenstvo žvířátek.

   

  3. Hádanky: Děti stále sedí ve skupinkách dle prostředí.Vybereme jedno dítě, které se pokouší pantomimicky předvést jedno zvíře ze své skupiny. Ostatní hádají. Kdo uhádne, předvádí. Děti mají nápovědu, protože ví, kde předváděné zvíře žije.

   

  4. Vrabci a soby: Děti se pohybují po prostoru dle rytmu básní a dle orffů. Učitelka hraje na dřívka a společně říkají báseň: Skáčou vrabci u silnice, skáčou vrabci na dvorku. Zobou zrní pro slepice, kohouta i křepelku.Učitelka hraje na bubínek a společně říkají báseň: V noci sova lítá, houká, ve dne spí a špatně kouká. U básničky vrabci, děti skáčou jako vrabci a u básně sova, poletují po místnosti.

   

  5. Liška: Jedno dítě je liška, ostatní jsou zajíčci. Liška chce chytit zajíčka. Je schovaná v úkrytu a ostatní děti - zajíčci, skáčou po prostoru. Všichni společně říkají báseň: Sedí liška pod dubem, má píšťalku a buben. Na píšťalku píská, na bubínek tříská. Na konci básničky liška vybíhá z úkrytu a loví zajíčky. Jednoho chytne, ten zůstane sedět na zemi a dále nehraje.

   

  6. Ples zvířátek: Učitelka dětem pošeptá jaké budou představovat zvíře. Vždy určí dvě stejná zvířata. Pak si všechny děti zavážou oči šátkem a na pokyn učitelky předvádí všichni najednou typický zvuk zvířete, které představují. Snaží se mezi dětmi najít podle zvuku stejné zvíře do dvojice. Jakmile se dvojice najde, sedá si a hra pro ně končí.

   

  7. Kozelný šátek. Děti sedí na zemi, schoulení se zavřenýma očima. Učitelka mezi nimi chodí a jednomu dá na hlavu kouzelný šátek. Toto dítě se stává zvířetem a podle určitých znaku, které jej napadnou (je to chlupaté, má to čtyři nohy...) ostatním popisuje, jaké zvíře představuje. Hra se opakuje a ten kdo uhádl, chodí po místnosti a položí šátek na hlavu dalšímu dítěti.

  Autor: Petra Stanjurová