Obsah
- 1. Rozsah přípravy:
- 2. Popis přípravy:
- 3.
Rozsah přípravy:
1 vyučovací hodina
Popis přípravy:
Cíle:
Žák/žákyně
· tvoří gramaticky správné otázky
· vede rozhovor - odpovídá vhodně na otázky, klade vhodné otázky
· naslouchá promluvám druhých lidí, porozumí jim, vhodně na ně reaguje
· na základě poznání nebo přijetí nové role v pracovní činnosti pozitivně ovlivňuje kvalitu společné práce
Aktivity:
Evokace 1
Slova: school, student, new, first nebo question
Objasnění situace, přestěhoval se, jde do nové školy
Evokace 2 brainstorming: na co by se nová škola mohla ptát
Uvědomění si:
Rozdání rolí – metoda akvárium (mít jednu sadu pro předvedení, třeba jiné zadání) předvést co mají dělat
Jeden žák je recepční v nové škole, do které se jde zapsat druhý žák, který je novým studentem. Každý žák má kartičku, která obsahuje informace, které mají od svého partnera zjisti a také odpovědi na partnerovy otázky.
Na kartičce recepčního je i malá mapka znázorňující umístění školy.
Reflexe:
Jak se ti dnes pracovalo? Bylo pro tebe obtížné se chovat podle určené role? Proč ano, proč ne? (metoda Kolečko)
Pracovní list pro recepčního obsahuje dvě různá zadání.
Pomůcky:pracovní listy pro studenty, recepční, předmět na podávání v aktivitě Kolečko
Poznámky k vazbě na RVP:
Vzdělávací období | ZV, druhý stupeň |
Rozvíjené klíčové kompetence | kk komunikativní – naslouchá promluvám druhých lidí, porozumí jim, vhodně na ně reaguje kk soc a pers. - účinně spolupracuje ve skupině, podílí se na vyváření pravidel práce v týmu, na základě poznání nebo přijetí nové role v pracovní činnosti pozitivně ovlivňuje kvalitu společné práce |
Integrace průřezových témat | |
Výstupy | jednoduchým způsobem se domluví v běžných každodenních situacích |
Mezioborové přesahy a vazby |
- Klíčová slova
- Co sem odkazuje
Soubory 2
Soubor | Velikost | Datum | Autor | ||
---|---|---|---|---|---|
PL role play receptionist.doc Receptionist | 33 kB | 16:16, 1 Kvě 2010 | Mgr. Petra Boháčková | ||
PL role play student.doc Student | 27.5 kB | 16:16, 1 Kvě 2010 | Mgr. Petra Boháčková |
Obrázky 0 | ||
---|---|---|
Nebyly nalezeny žádné obrázky. |