Obsah
- 1. Rozsah přípravy:
- 2. Popis přípravy:
- 2.1. Cíle:
- 2.2. Výtvarná technika:
- 2.3. Motivace:
- 3. Poznámky k vazbě na RVP:
- 4.
Autor: Mgr. Veronika Prouzová
Rozsah přípravy:
2 vyučovací hodiny
Popis přípravy:
Cíle:
Žák zobrazí vlastní představu toho, jak by to vypadalo, kdyby věci v aktovce oživly, kam by šly, co by dělaly apod.
Výtvarná technika:
Kresba tuší kolorovaná vodovými barvami
Motivace:
„Bylo jednou jedno děvčátko, které se jmenovalo Natálka. Natálka byla velice nepořádná. Zatímco ostatní děti nosily sešity srovnané v deskách, svačinu zabalenou v sáčku a krabičce, tužky a pastelky v penále, holčička házela věci do aktovky tak, jak jí přišly pod ruku. O své věci se nikdy nijak nestarala. Sešity nedávala do desek, byly pomačkané, špinavé, polité šťávou a mastné od svačiny. Tužky v penále byly olámané, ořezávátko se ztratilo v hromadách zbytečných věcí a odpadků, které měla Natálka v aktovce. Jednoho dne Natálka vyletěla ze školy takovou rychlostí, že svoji tašku zapomněla ve škole. A to se nemělo stát! Všechny její věci totiž oživly, a protože se jim takové zacházení přestalo líbit, rozhodly se, že se vzbouří a Natálce utečou...“
Co myslíte, že bylo dál? (Utekly Natálce všechny věci? Vrátily se někdy? Polepšila se Natálka? atd.)
Jak asi vypadá taková oživlá věc? Co může dělat?
Zadání:
Představte si, že by i vám věci v aktovce oživly a zkuste nakreslit, co by asi dělaly.
Pomůcky:
Výkresy A3, štětce, špejle, tuš, vodové barvy, kelímek na vodu, igelit na lavici (podložky), zástěry na převlečení
Poznámky k vazbě na RVP:
Vzdělávací období | 1. a 2. vzdělávací období |
Rozvíjené klíčové kompetence | Kompetence pracovní, kompetence k řešení problémů |
Integrace průřezových témat | osobnostní a sociální výchova |
Výstupy | Žák v tvorbě projevuje své vlastní životní zkušenosti; uplatňuje při tom v plošném i prostorovém uspořádání linie, tvary, objemy, barvy, objekty a další prvky a jejich kombinace. Žák poznává vlastnosti barev a jejich výrazové možnosti. Zvládá přiměřeně ředění a míchání barev. Rozvíjí svůj cit pro barvu, proporce a prostor. |
Mezioborové přesahy a vazby | Člověk a jeho svět |
- Klíčová slova
Obrázky 0 | ||
---|---|---|
Nebyly nalezeny žádné obrázky. |