Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Ovocné klubíčko

Stránka naposledy upravena 13:20, 30 Říj 2010 uživatelem Milena Králová
  Obsah
  Žádné titulky

  1. Rozcvička: Děti mají obruče, představují strom. Provádíme protahovací cvičení s obručemi, úklony, předklony....za doprovodu básně Foukej, foukej větříčku.

   

  2. Výroba stromu: Z růzdorodých předmětů ve třídě se společně pokoušíme vyrobit strom. Základem jsou židle, které spojujeme stuhami, obručemi, ringo kroužky, švihadly, látkou, molitany.......Vyrobíme si náš strom, dle naší fantazie.

   

  3. Jak se rodí ovoce: Učitelka čte příběh  Eduarda Petišky O Jabloňce. Společně pak o příběhu  hovoříme. Hovoříme o koloběhu v přírodě, o tom, jak se strom mění v průběhu roku.

   

  4. Výroba ovoce: Děti si na tvrdý papír nakreslí nějaký druh ovoce, vybarví ho, vystřihnou, provléknou na provázek a pověsí na náš strom.

   

  5. Hra na jablíčka: Děti jsou jablíčka a sedí schoulené v prostoru. Jedno dítě je kuchařka, která chtěla          z jablek upéct závin, ale všechna jablíčka se jí rozkutálela po kuchyni. Má oblečenou zástěru a vařečku, chodí po prostoru mezi dětmi, které mají zavřené oči a říká:

  Jablíčka se rozsypala, do všech koutů popadala.

  Kde je najdu, kde je mám?

  Všechna si je posbírám.

  Koho kuchtička pohladí po rameni vařečkou, ten se k ní přidá a chodí spolu, říkají báseň, až se nakonec spojí všechny děti v dlouhého hada.

   

  6, Ovocný koš: Děti sedí v kruhu. Učitelka posptupně dětem pošeptá, jaký druh ovoce představují (jablko, hruška, švestka, jahoda). Děti sedí a učitelka řekne např."jablko" a všechna jablka se musejí postavit.


  7. Ovocný souboj. V rozích místnosti jsou umístěny obrázky ovoce. V jednom je banán, ve druhém pomeranč, ve třetím kiwi, ve čtvrtém ananas. Učitelka má v ruce 4 kartičky se stejným ovocem, jaké je          v rozích. Děti pobíhají po místnosti a na zvukový signál se musejí postavit do jednoho rohu místnosti               k jednomu druhu ovoce. Učitelka ze svých kartiček vylosuje jednu. Ovoce, které je na kartičce, vypadává ze hry. Hrajeme tak dlouho, až zůstane jeden vítěz.

   

  Pomůcky:

  obruče

  židle, stuhy, látky, ringa....

  příběh O jabloňce, obrázky ovoce

  vařečka, zástěra

  4 kusy ovoce, 4 obrázky ovoce

  tvrdé papíry, pastelky, nůžky, provázek

   

  Autor: Petra Stanjurová

  Klíčová slova
  • program pro MŠ, klubíčko