Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Květinkové klubíčko

Stránka naposledy upravena 13:47, 30 Říj 2010 uživatelem Milena Králová
  Obsah
  Žádné titulky

  1. Pletla jsem: Děti sedí v kruhu, mají zavřené oči. Jedno dítě chodí mezi nimi se zvonečkem a zpívá:      "Pletla jsem, pletla jsem proplétala jsem, každičkou květinku zaplétala jsem."

  Když dozpívá, zazvoní někomu u ucha a ptá se: "Jakpak se jmenuješ, květinko?" Dítě řekne nějakou květinku, která ho napadne. Potom se ke zpěváčkovi připojí, zpívají společně a hra se opakuje, až jsou všechny děti spletené dohromady.

   

  2. Bílý kvítek: Všechny děti jsou bílé kvítky. Zaujmou postoj- stoj rozkročný, ruce vzpaží. Takto se děti pohybují po prostoru. Jeden je zahradník a sedí schovaný v rohu. Učitelka hraje na klavír píseň:                   "Šel zharadník". Když přestane hrát, zahradník utíká do prostoru a chce si květinky natrhat. Květinky utíkají do domečku, který je ohraničen lanem. Koho zahradník chytne, ten si sedá do domečku a nepokračuje ve hře.

   

  3. Odpočinek: Učitelka ukazuje dětem připravené obrázky s rostlinami a květinami a děti určují jejich název, kde rostou, jaké mají květy, jakou barvu.....

   

  4. Kreslení: Děti obdrží tvrdou čtvrtku a kreslí různé květinky, které znají. Učitelka u toho může dětem číst nějakou pohádku či příběh o rostlinkách.

   

  5. Sbírání bylinek: Učitelka poučí děti o tom, co jsou byliny, proč je sbíráme, k čemu se využívají apod.

  V jedné části místnosti  leží na zemi spousta malých bylinek (malé barevné kuličky z papíru). Děti si vždy jeden kvítek položi na hřbet dlaně a kvítek přenáší do připraveného koše, který je umístěn na druhé straně místnosti. Děti chodí pomalu, aby jim kvítek neupadl. Komu upadne, vrací se na start. Když je koš plný, vysype se a hrajeme znovu.

   

  6. Domeček - kvíteček: Učitelka říká "domeček" - děti stojí, říká také "kvíteček" - děti dřepí. Učitelka dává pokyny (domeček, kvíteček) a děti provádí buď stoj nebo dřep. Kdo se splete, vypadává.


  7. Masožravá květina: Zpěv písně "Masožravá květina" s doprovodem Orffových nástrojů.

  Pomůcky:

  zvoneček, domeček ohraničený lanem, obrázky rostlin, květin

  tvrdé čtvrtky a pastelky

  malé barevné papírové kuličky, koš

  hudební nástroje, klavír, noty

   

  Autor: Petra Stanjurová