Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Riskuj

Stránka naposledy upravena 00:00, 30 Led 2010 uživatelem Irena Pekárková
  Obsah
  Žádné titulky
  Cíl K provičení znalostí ve všech předmětech.
  Popis aktivity:

  Na tabuli jsou napsané 4 okruhy, které chceme procvičit. U každého okruhu je připevněno 5 kartiček s bodovým hodnocením (10, 20, 30, 40, 50). Učitel má připravenou sadu otázek nebo příkladů ke každému okruhu od nejlehčí otázky za 10 bodů po nejobtížnější za 50 bodů.

  Třída se rozdělí na dvě skupiny (v praxi rozdělím třídu rychle- mám 3 řady lavic. Ti, co sedí uprostřed, si svoji židličku přesunou k těm, co sedí u okna a u dveří. Vzniknou tak trojice žáků v jedné lavici).

  Pravidla hry

  Losem se rozhodne, která řada bude začínat (např. řada A). Jako první si vybírá otázku trojice žáků v první lavici (řady A). Učitel sundá vybranou kartičku a položí otázku. Na odpovědi se trojice žáků dohodne. Odpoví a učitel připíše jejich řadě plusové nebo mínusové body dle toho, zda je odpověď správná či nikoliv.

  Poté vybírá otázku trojice v první lavici z druhé řady (řady B).

  Další otázku vybírá trojice v druhé lavici (řady A), dále trojice v druhé lavici (řady B) atd, dokud nedojde k úplnému vyčerpání kartiček, tedy otázek.

  Na odpovědích se mohou dohodnout žáci pouze v trojici, nikoliv v řadě, ale body se připisují celé řadě. Pro zpestření někdy připravíme tzv. prémiovou otázku, kdy žáci získají body, aniž by odpověděli na otázku.

  Na konci se sečtou plusové a mínusové body a vyhodnotí vítězná řada.

  Potřebný čas: Záleží na předmětu, ale přibližně 15- 20 min.
  Doporučený věk: Od 2. ročníku ZŠ
  Metodické poznámky pro učitele:

  V praxi se mi osvědčilo nechat přípravu otázek samotným žákům. Rozdělím je na dvě skupiny, které si připravují otázky vzájemně. Dělají to velmi rádi a sami si přitom procvičí probíranou látku.

   

   

  Využito v předmětu: Všechny předměty ZŠ

   

  Klíčová slova
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor
   3. ročník rostliny.doc
  Žádný popis
  27 kB00:08, 30 Led 2010Irena Pekárková