Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Co je Kabinet?

Stránka naposledy upravena 09:38, 3 Říj 2009 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Kabinet umožňuje rychlé sdílení digitálních učebních pomůcek, kterými jsou:

  • obrázky (mapy, grafy, schémata)
  • videa

  V kabinetu mohou uživatelé Metodického portálu společně vytvářet kolekci volně použitelných obrázků pro tvorbu prezentací a pracovních listů.  Mohou zde rovněž sdílet odkazy na užitečné zdroje k výuce kdekoliv na internetu. Sdílení obrázků ve wiki má být alternativou k využívání obrázků stažených prostřednictvím internetových vyhledávačů, u nichž jsou nejasné licence a autorská práva. Obrázky v kabinetu jsou navíc doplňovány o náměty a tipy pro konkrétní využití ve výuce s vazbou na vyučovací předměty, vzdělávací oblasti nebo průřezová témata.

  Sdílení videa ve wiki je podporou ke sdílení videa prostřednictvím modulu DUM. Uživatelé, kteří mají svá videa publikována rovněž na serveru YouTube, je mohou učinit pro uživatele Metodického portálu viditelnými,  aniž by tato videa bylo nutné stahovat do počítače. Stačí vložit do wiki na video odkaz z YouTube prostřednictvím jednoduchého formuláře viz. ZDE

  Do Kabinetu je možné vkládat originální materiály, které vytvořili uživatelé Metodického portálu a rozhodli se je sdílet v souladu s licencí Creative Commons. Výjmečně je možné vkládat rovněž přejaté materiály z tzv. otevřených galerií, pokud to umožňují jejich licenční podmínky. (Přejaté materiály musí být v otevřených galeriích publikovány pod licencí Public domain (čes. volné dílo) nebo Creative Commons.

   
   Obsah nápovědy Kabinetu