Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Připojená kulturně společenská akce

Stránka naposledy upravena 15:48, 16 Črvn 2011 uživatelem Oldřich SUCHORADSKÝ
  Obsah
  Žádné titulky

   P1010907.JPGVedle soutěžního programu očekávají účastníci oblastního kola odlehčující odpolední program pro všechny účastníky. Jeho výběr je ovlivněn složením účastníků, jejich věku a zaměřením.

  Je dobré, když aktivita souvisí s předmětem společného zájmu - včelařením. Proto jsme v kraji několik let praktikovali návštěvu na včelnici některého blízkého včelaře. Po zkušenostech z posledních let jsme od této praxe upustili. Ne všechny děti jsou zvyklé být v blízkosti živých včel a vždy tu byla obava, že dojde k jejich poštípání. Navíc se  taková návštěva obvykle zvrhla k hodně odborné debatě dospělých, kde děti byly pouhými statisty.

      Proto v posledních letech navštěvujeme kulturní a turistické zajímavosti v okolí. V námi pořádaném kole v roce 2008 jsme navštívili místní zámek s palmovým skleníkem, kde je umístěna Střední zahradnická škola. V parku jsme pro děti připravili orientační závod parkem s otázkami z historie města a Kopidlna. Předem jsme dětem ve škole promítli fotografie a předali připravený text, ze kterého pak byly na jednotlivých místech parku otázky. Odpovědi vyplňovaly děti do připravené šablony. Tato aktivní minisoutěž končila vyhodnocením a odměnou v místní cukrárně na náměstí.

       V letošním roce jsme připravili zájezd do lázní Poděbrady, s návštěvou místní sklárny BOHEMIA, která se nám postarala o pohárky pro vítěze soutěže Zlatá včela. Dále jsme se měli projet lodí po Labi k soutoku s řekou Cidlinou.  Pro poruchu lodi jsme nakonec zájezd neuskutečnili a místo něj navštívili skanzen lidové architektury Polabí v Přerově nad Labem.

   Přátelé z Bernartic loni nabídli návštěvu místního muzea v Žacléři, se zajímavou poznávací soutěží. A rok předtím přátelé z Dubence organizovali zajímavouj prohlídku Pevnosti Josefov s opékáním buřtů poro všechny účastníky v prostorách pevnosti. Všechny tyto akce byly příjemnou protiváhou náročného dopoledního soutěžního programu.

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.