Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Zeměpis

Stránka naposledy upravena 15:48, 24 Kvě 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček

  Vytvořit novou přípravu

  Sdílené přípravy:

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:

    

   Nejnovější DUMy pro tento obor na 2.st. ZŠ:

   Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
   Geografie sportu – kvíz
   Interaktivní hra určená na zpestření výuky geografie. Hlavním tématem jsou různé sportovní disciplíny. Žáci se dozvědí, z jaké země sport pochází a jak je přibližně starý. Ke každé sportovní disciplíně je bonusová podotázka, která má zpravidla geografické zaměření.
   Exogenní a endogenní činitelé – kvíz
   Interaktivní hra na motivy televizní předlohy, která je určena k procvičení tématu exogenní a endogenní činitelé na Zemi.
   Struktura města – aneb, kam chodíme na zmrzlinu
   Pracovní list zařazuji obvykle skutečně jako poslední hodinu roku, kdy jdeme společně s žáky „na zmrzlinu“ (nebo se jen tak projít). Má svá omezení ve využitelnosti. Ideální je využití v menším městě, ale většinou dobře bude odpovídat i čtvrtím větších měst. Vyžaduje od učitele provedení drobných úprav na místní podmínky a zjištění základních informací. Nabízí se spojení na dvě hodiny například s dějepisem nebo občanskou výchovou. Rozhodně není cílem probrat látku o struktuře města, ale spíše si uvědomit, že vývoj města má své zákonitosti.
   Vývoj hospodářství
   Pracovní list má formu miniprojektu. Zařazuji ho obvykle v primě na konci školního roku, kdy u nás jednak probíráme hospodářský zeměpis a jednak žáci v matematice souběžně probrali procenta, která využijí ihned v praxi. Očekává se, že žáci mají základ ve vývoji hospodářství a v jeho rozdělení do sektorů.
   Měsíc
   Žáci si procvičí pomocí kontrolních otázek základní znalosti o Měsíci, jeho fázích a jeho dobývání. Interaktivní soubor je bohatý na snímky.

   Klíčová slova (Upravit)
   • Žádná klíčová slova

   Soubory 0

    

   Komentáře

   K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.