Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Podmínky účasti dětí na škole v přírodě

Stránka naposledy upravena 17:17, 8 Kvě 2011 uživatelem Mgr.et Mgr. V?ra Gošová?
    Toto heslo bylo založeno Jiřinou Svobodovou,
    Pomozte nám zvyšovat pedagogické znalosti o problematice, kterou se toto heslo zabývá. Zapojte se do diskuze a
    upravování  hesla.

    Výklad hesla

    Podle §8 až 11 zákona 471/2005 Sb. může základní škola vyslat na školu v přírodě jen

    • Dítě, které je zdravotně způsobilé k účasti na ní a podrobilo se stanoveným pravidelným očkováním nebo má doklad, že je proti nákaze imunní nebo že se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.
    • Dítě také nesmí jevit známky akutního onemocnění  a ve 14 kalendářních dnech před odjezdem do školy v přírodě nepřišlo do styku s osobou nemocnou infekčním onemocněním nebo podezřelou z nákazy ani mu není nařízeno karanténní opatření.


    Zákonný zástupce dítěte písemně potvrdí a odevzdá vysílající škole tzv. prohlášení o bezinfekčnosti, které nesmí být starší než jeden den, a posudek lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte.
    Pořádající škola může na ŠVP přijmout jen dítě, které splňuje podmínky účasti dětí ve škole v přírodě.

    Použité zdroje a literatura:

    Klíčová slova (Upravit)
    • Žádná klíčová slova

    Soubory 0

     

    Komentáře

    K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.