Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

4. Další související podpůrné aktivity a závěr

Stránka naposledy upravena 21:46, 2 Říj 2014 uživatelem Marek_Šlechta
    Obsah
    Žádné titulky

    4. Další související podpůrné aktivity a závěr

    Výuka a seznamování mládeže s tématy holocaustu je pouze určitý zlomek z toho, co by mělo znít ještě intenzivněji na kulturních, společenských, náboženských a jiných akcích.

    Kromě izaelských smutečních svátků Jom Ha Shoa (každoroně 27. den měsíce Nísan – jarní svátek) a Mezinárodního dne obětí holocaustu (každoročně 27.ledna – vyhlášeno Valným shromáděním OSN v r.2005) vznikly v ČR i dvě nové tradiční aktivity ze strany občanské společnosti:

    a) Pochod dobré vůle

    Jedná se o pochod centrem Prahy, organizovaný organizací ICEJ, s cílem vytvořit pokojným a kulturním chováním kontrast k agresivním vystoupením rasistů a společně deklarovat, že antisemitismus do slušné společnosti nepatří. (Tisková zpráva o průběhu letošního ročníku Pochodu dobré vůle je v příloze č.3)

    b) Celonárodní sborový happening PAMATUJ! na oběti největší hromadné vraždy v historii ČR

    8. března, 1944 bylo v plynových komorách koncentračního tábora Osvětim – Birkenau zavražděno během jediné noci 3 792 nevinných mužů, žen a dětí. Následně 10. až 12. července téhož roku bylo v průběhu dvou nocí stejným způsobem zavražděno 6 500 mužů, žen a dětí. Zpěváci desítek vokálních souborů zpívají na náměstích ČR 3 z písní, jež zpívali tito lidé, když šli na smrt: Hatikva (Naděje), Shema Yisrael (vyznání víry) a Kde domov můj. (Tisková zpráva o průběhu letošního ročníku Happeningu PAMAT'UJ! je v příloze č.2)

     

    Klíčová slova
    • Žádná klíčová slova