Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Připojená kulturně společenská akce

Stránka naposledy upravena 15:48, 16 Črvn 2011 uživatelem Oldřich SUCHORADSKÝ
  Obsah
  Žádné titulky

   P1010907.JPGVedle soutěžního programu očekávají účastníci oblastního kola odlehčující odpolední program pro všechny účastníky. Jeho výběr je ovlivněn složením účastníků, jejich věku a zaměřením.

  Je dobré, když aktivita souvisí s předmětem společného zájmu - včelařením. Proto jsme v kraji několik let praktikovali návštěvu na včelnici některého blízkého včelaře. Po zkušenostech z posledních let jsme od této praxe upustili. Ne všechny děti jsou zvyklé být v blízkosti živých včel a vždy tu byla obava, že dojde k jejich poštípání. Navíc se  taková návštěva obvykle zvrhla k hodně odborné debatě dospělých, kde děti byly pouhými statisty.

      Proto v posledních letech navštěvujeme kulturní a turistické zajímavosti v okolí. V námi pořádaném kole v roce 2008 jsme navštívili místní zámek s palmovým skleníkem, kde je umístěna Střední zahradnická škola. V parku jsme pro děti připravili orientační závod parkem s otázkami z historie města a Kopidlna. Předem jsme dětem ve škole promítli fotografie a předali připravený text, ze kterého pak byly na jednotlivých místech parku otázky. Odpovědi vyplňovaly děti do připravené šablony. Tato aktivní minisoutěž končila vyhodnocením a odměnou v místní cukrárně na náměstí.

       V letošním roce jsme připravili zájezd do lázní Poděbrady, s návštěvou místní sklárny BOHEMIA, která se nám postarala o pohárky pro vítěze soutěže Zlatá včela. Dále jsme se měli projet lodí po Labi k soutoku s řekou Cidlinou.  Pro poruchu lodi jsme nakonec zájezd neuskutečnili a místo něj navštívili skanzen lidové architektury Polabí v Přerově nad Labem.

   Přátelé z Bernartic loni nabídli návštěvu místního muzea v Žacléři, se zajímavou poznávací soutěží. A rok předtím přátelé z Dubence organizovali zajímavouj prohlídku Pevnosti Josefov s opékáním buřtů poro všechny účastníky v prostorách pevnosti. Všechny tyto akce byly příjemnou protiváhou náročného dopoledního soutěžního programu.

  Klíčová slova
  • Zlatá včela, výlety, Pevnos Josefov, museum Žacléř, Zahradnická škola Kopidlno, sklárny Bohemia, Skanzev v Přerově n. Labem, jízdy po Labi lodí

  Soubory 6

  SouborVelikostDatumAutor
   Kopidlenská zahradnická škola.docx
  Žádný popis
  26.7 kB15:35, 16 Črvn 2011Oldřich SUCHORADSKÝ
   P1010907.JPG
  Žádný popis
  671.68 kB15:28, 16 Črvn 2011Oldřich SUCHORADSKÝ
   P1010919 - Kopie.JPG
  Žádný popis
  2.4 MB15:28, 16 Črvn 2011Oldřich SUCHORADSKÝ
   SOUTĚŽ PARKEM - MŘÍŽKA.xls
  Žádný popis
  29.5 kB15:35, 16 Črvn 2011Oldřich SUCHORADSKÝ
   Tajný závod - test.doc
  Žádný popis
  55.5 kB15:35, 16 Črvn 2011Oldřich SUCHORADSKÝ
   Výsledková listina - Orientační závod.xls
  Žádný popis
  27.5 kB15:39, 16 Črvn 2011Oldřich SUCHORADSKÝ