Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Granty a sponzoři

Stránka naposledy upravena 05:41, 8 Črvn 2011 uživatelem Oldřich SUCHORADSKÝ
  Obsah
  Žádné titulky

  Granty vypisují jednotlivé kraje a mají v každém z nich jiná pravidla.

  V našem Královéhradeckém kraji bylo třeba akci Zlatá včela přihlásit ke grantovému řízení do 5. ledna. Využili jsme k tomu výzvy pro oblast VZDĚLÁVÁNÍ, v dotaci Péče o talentované děti a mládež. Poměrně náročné administrování jsme zvládli za pomocí pověřených pracovníků kraje, kteří nás přijali k osobní konzultaci. Zúčastnili jsme se asi 2hodinového školení pro práci se speciálním počítačovým programem pro dotace DOTIS. Poté jsme administrativu i technické podminky už bez problému zvládli. Žádost jsme odeslali na kraj v termínu. Problém byl, že jeho vyhodnocení proběhlo až začátkem května a zveřejněno bylo ještě o 10 dnů později. tedy téměř 3 neděle po skončení vlastní souztěže.

  Grant jsme získali, ale pro financování akce jsme museli hledat další možnosti. Jistotu nám dala finanční záloha z Včelařského učiliště z Nasavrk, pomoc obce Běchary i ZO ČSV Kopidlno a příspěvek OV ČSV v Jičíně (6 000.- Kč). Takže jsme sehnali dostatek prostředků a mohli jsme akci v plném rozsahu uskutečnit. Na doporučení expertů kraje jsme grant pojali šířeji, než jen na vlastní akci organizace oblastního kola a jeho vyhodnocení posunuli až na prádzniny. Zbývající peníze jsme proto mohli použít v červnu na výlet mladých včelařů do Poděbrad a nákup potřebných pomůcek a litaratury pro činnost kroužku i pro příští školní rok.To vše bylo součástí žádosti o grant.

  Nevynachali jsme ani sponzory. Obrátili jsme se na prodejny a prodejce s včelařskými potřebami.Efekt nebyl nijak velký, ale jeden ze sponzorů nám zajistil všechny věcné ceny do soutěže (klobouky, oblečení, kuřačku, hustoměr, včelařskou literaturu a dokonce refraktometr pro vítěze), v celkové ceně asi 5 000 Kč.

  Jedinou podmínkou grantu i sponzorů bylo uvádět ve všech tiskovinách a zprávách patronát kraje i sponzora.

  Klíčová slova
  • Žádná klíčová slova