Obsah
- 1. Rozsah přípravy:
- 2. Popis přípravy:
- 3. Poznámky k vazbě na RVP:
- 4.
Rozsah přípravy:
1 vyučovací hodina
Popis přípravy:
Cíle:
Žák/žákyně
- Definují pojmy var, kapalnění, vypařování
- Vysvětlí tyto pojmy spolužákům
- Vyřeší detektivní příběh
Kontrola dosažení cílů: žáci/žákyně přeformulují/opraví své odpovědi na úvodní otázky, odpoví na otázku v závěru detektivního příběhu
Aktivity:
Evokace: Proč je nám zima, když máme na sobě mokré šaty?
Šla vám někdy pára od pusy? Pokud ano, popiš více tu situaci (kdy, kde,…) 5 min
Každý píše svou odpověď, společné sdílení, odpovědi na tabuli
Uvědomění:
Metoda Skládankové učení: práce v expertních skupinách 10 min
práce v domovských skupinách 15 min
Texty pro žáky jsou tři (Vypařování, Var, Kapalnění), jsou upraveny podle Fyzika pro 8. Ročník ZŠ, Martin Macháček, SPN
Reflexe:
Žáci si přečtou úryvek z kapitoly Svědek (http://www.marves.net/inpage/pribehy/) odpověď na otázku v závěru ukázky 10 min
Poznámky k vazbě na RVP:
Vzdělávací období | 2. stupeň |
Rozvíjené klíčové kompetence | Kompetence komunikativní · formuluje a vyjadřuje své myšlenky a názory v logickém sledu, vyjadřuje se výstižně, souvisle a kultivovaně v písemném i ústním projevu Kompetence sociální a personální
|
Integrace průřezových témat | OSV – Sociální rozvoj, Morální rozvoj |
Výstupy | |
Mezioborové přesahy a vazby |
- Klíčová slova
Soubory 4
Soubor | Velikost | Datum | Autor | ||
---|---|---|---|---|---|
![]() | Reflexe - Svědek.doc Žádný popis | 23 kB | 15:42, 9 Led 2010 | Mgr. Petra Boháčková | |
![]() | Text - Var.doc Žádný popis | 27 kB | 15:41, 9 Led 2010 | Mgr. Petra Boháčková | |
![]() | Text - Vypařování.doc Žádný popis | 25 kB | 15:41, 9 Led 2010 | Mgr. Petra Boháčková | |
![]() | Text -Kapalnění.doc Žádný popis | 29 kB | 15:41, 9 Led 2010 | Mgr. Petra Boháčková |
Obrázky 0 | ||
---|---|---|
Nebyly nalezeny žádné obrázky. |