Obsah
- 1. Rozsah přípravy:
- 2. Popis přípravy:
- 3. Poznámky k vazbě na RVP:
- 4.
Rozsah přípravy:
1 vyučovací hodina
Popis přípravy:
Cíle:
Žák/žákyně:
- Používá správné tvary minulých časů sloves
- Sestaví otázku týkající se dětství nebo minulosti některého z příbuzných
- Na položenou otázku zformuluje odpověď
- Vhodně reaguje na otázky, vede smysluplnou konverzaci
Aktivity:
Evokace:
- Slovesa v různých tvarech na tabuli (be born, move, get married, get a job, move house, have children, start school, leave school, go to university, die) přítomný čas prostý, minulý – i pravidelná a nepravidelná, průběhový), žáci je mají podle nějakého kritéria rozdělit do tří skupin
- Jedno sloveso ze skupiny minulých vybrat a sestavit z něj větu týkající se žákova života
- Větu říct spolužákovi, ten zkusí vymyslet otázku k dané větě (Zjisti víc ...)
Uvědomění si:
Práce se cvičeními v učebnici Tom Hutchinson, Project English 3, OUP (workbook, poslech Beatrix Potter)
Reflexe:
- Co se ti daří (víš, jak se minulý tvar sloves tvoří, sestavit větu, otázku, odpověď)
- Co se ti nedaří?
- Doplň větu: Za dnešní práci si zasloužím …, protože …………….
Evokaci a reflexi lze nalézt v pracovním listu.
Pomůcky:
učebnice, pracovní sešit, pracovní list, psací potřeby
Poznámky k vazbě na RVP:
Vzdělávací období | Zde napište informaci pro jaký stupeň a ročník je příprava určena |
Rozvíjené klíčové kompetence | Kompetence komunikativní:
naslouchá promluvám druhých lidí, porozumí jim, vhodně na ně reaguje, účinně se zapojuje do diskuse, obhajuje svůj názor a vhodně argumentuje |
Integrace průřezových témat | |
Výstupy | sestaví jednoduché (ústní i písemné) sdělení týkající se situací souvisejících s životem v rodině, škole a probíranými tematickými okruhy |
Mezioborové přesahy a vazby |
- Klíčová slova
Soubory 1
Soubor | Velikost | Datum | Autor | ||
---|---|---|---|---|---|
PL_my life_AJ78.doc Pracovní list pro evokaci a reflexi | 29.5 kB | 20:33, 6 Bře 2010 | Mgr. Petra Boháčková |
Obrázky 0 | ||
---|---|---|
Nebyly nalezeny žádné obrázky. |