Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Motivační dopisy k začátku školního roku

Stránka naposledy upravena 18:20, 2 Zář 2011 uživatelem Pavlína Hublová

  1. třída

  Před sebou mám jména mých budoucích žáčků. Oni neznají mě, já neznám je. Chci se k nim přiblížit ještě dříve než bude v kalendáři datum 1. září. A tak na konci posledního školního roku v MŠ dostali prostřednictvím svých rodičů ode mne dopis - předprázdninový. Jeho obsah směřuje k přicházejícímu školnímu roku.

  Prázdniny utíkají jako voda a blíží se 1. září. Budoucí prvňáčci jsou jistě nedočkaví a zvědaví, co vše je čeká. Ale než se uvidíme tváří v tvář, přichází každému z nich domů poštou dopis. Adresovaný jen jim, ne rodičům. Je psaný velkým tiskacím písmem, protože v českém jazyce se budeme učit genetickou metodou čtení. A ze zápisu vím, že mnohá velká tiskací písmena už poznají. Přesto však předpokládám, že u čtení dopisu mají pomocníky - své rodiče.

  Jak vše dopadlo? Každý žáček měl krásně vytvořený plakát "To jsem já". Pomohl mi blíže je poznat a taky vést je k poznání se navzájem. Sesbírané obrázky sloužily pro sešit "Písmenkář". Poznávali jsme jednotlivá písmenka a k nim lepili správné obrázky. A - auto, aktovka, astra... Je to bohatý materiál, který se dá využít nejen v českém jazyce.

  2. třída

  Před sebou mám třídu loňských prvňáčků. Oni znají mě, já znám je. Víme, že budeme zase spolu. Jak je namotivovat na nadcházející školní rok? 1. září dostává každý z nich ve třídě dopis, který si má doma přečíst. Na dopisní obálce má každý nálepku ježka (drží dopisní obálku). Teď už vím, že dopis každý četl. A naše učení se zvířátky může začít. :-)

  Klíčová slova
  • dopis
  • druhá třída
  • druhák
  • motivace
  • první třída
  • prvňák