Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Využití Microsoft Movie Makeru v digitálním vyprávění příběhů

Stránka naposledy upravena 12:58, 28 Ún 2016 uživatelem Jan Bouchner

  msmoviemaker-screenshot.jpg

  Tento jednoduchý videoeditor je zdarma k dispozici společně s operačním systémem Microsoft Windows (movie Maker je obsažen ve Windows XP SP2 a SP3 a ve Windows Vista; uživatelé novějších verzí Windows si jej mohou bezplatně stáhnout jako součást sady Windows Essentials). Ačkoli se jedná o nástroj velmi jednoduchý, pro tvorbu filmových výstupů pro storytellingové aktivity obvykle zcela postačí.

  Umožňuje střih, prolínání, vkládání titulků i statických obrázků, nejrůznější filtry i přidání zvukové a komentářové stopy. Obsahuje několik přednastavených stylů střihů i titulků.

  Výsledný klip je pak možné exportovat do formátu MPEG-4 či wmv, nebo přímo publikovat prostřednictvím některé z webových služeb.

  Microsoft Movie Maker je vhodný především pro aktivity vizuálního charakteru, kde není potřeba složité stříhání či mixování ruchů a dabingu. Poslouží tak například u němého či klasického filmu (pokud je zvuk zaznamenáván společně s videem), ale i pro tvorbu videoprezentací.

  Program je včetně nápovědy lokalizován do českého jazyka a jeho ovládání je jednoduché a intuitivní.

  Pozn.: Movie Maker je obsažen ve Windows XP SP2 a SP3 a ve Windows Vista. Uživatelé novějších verzí Windows si jej mohou bezplatně stáhnout jako součást sady Windows Essentials.

  Klíčová slova
  • digitální vyprávění příběhů
  • editor
  • editor videí
  • storytelling
  • střih
  • video

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor
   msmoviemaker-screenshot.jpg
  Screenshot nástroje Movie Maker
  71.84 kB11:13, 28 Ún 2016Jan Bouchner