Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Využití VideoShow: Video Editoru v digitálním vyprávění příběhů

Stránka naposledy upravena 13:03, 28 Ún 2016 uživatelem Jan Bouchner

  videoshow-screenshot.jpgJedná se o aplikaci určenou pro chytrá zařízení se systémem Android i iOS, a to jak pro tablety tak smartphony. Je dostupný v základní verzi zdarma.

  Umožňuje záznam videa, ale především jeho stříhání, mixování s hudební stopou či použití jednoho z mnoha rychlých stylů či filtrů. Výsledné video lze uložit do zařízení nebo přímo exportovat pro některou z mnoha webových služeb.

  Tato aplikace je vhodná především pro aktivity, kde žáci používají svůj (či školou zapůjčený) tablet či telefon a chtějí výsledný videoklip co nejjednodušeji sestříhat a provést základní úpravy i bez nutnosti kopírování dat do PC a následné práce v desktopové aplikaci. Uplatnění najde při aktivitách v terénu, kdy je zapotřebí okamžité tvorby výstupu a stolní počítače či notebooky k dispozici nejsou. Dobře poslouží také u aktivit vedených vyučujícím (např. němý film), kde umožní učiteli velmi rychle provést základní střih a přidat ke klipu hudbu a v krátkém čase tak předložit žákům výstup pro účelnou a okamžitou zpětnou vazbu.

  Program je lokalizován do češtiny a jeho ovládání je dostatečně intuitivní, takže jej lze doporučit i pro plně samostatnou práci žáků. (Pozn.: aplikace se rychle vyvíjí a mění, např. k únoru 2016 přibylo mnoho nových funkcí, ale ty ještě nejsou plně lokalizovány.)

  Pozn.: Vzhledem k neustále se měnící nabídce aplikací pro mobilní platformy je uveden tento nástroj spíše jako příklad, nežli jako přímé doporučení. Zajímavý článek věnovaný právě editaci videa a srovnání nástrojů jak pro Android, tak iOS, je k dispozici na webu Filmora.

  Domovská stránka

  http://www.videoshowapp.com/

  Klíčová slova
  • android
  • digitální vyprávění příběhů
  • editor
  • editor videí
  • software
  • storytelling
  • střih
  • video

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor
   videoshow-screenshot.jpg
  Screenshot nástroje VideoShow
  33.63 kB11:54, 28 Ún 2016Jan Bouchner