Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Využití Toontasticu v digitálním vyprávění příběhů

Stránka naposledy upravena 13:03, 28 Ún 2016 uživatelem Jan Bouchner

  toontastic-screenshot.jpg

  Toontastic je aplikace určená pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS (5.1 a vyšší). Umožňuje jednoduché vytváření, publikaci a sdílení animovaných klipů, a to jak z předpřipravených pozadí a objektů, tak z vlastních obrázků a fotografií. Animace je také poměrně jednoduše možno namluvit, přidat hudbu na pozadí či nejrůznější grafické efekty a filtry.

  Aplikace není lokalizována do češtiny, ale její rozhraní je značně ikonické, tudíž absence českého překladu nemusí být překážkou. Aplikace je v současné době dostupná zdarma.

  Jako v jedné z mála aplikací je zde obsažena i jistá metodická pomoc pro tvorbu příběhu. Už samotná základní obrazovka má totiž charakter dramatického oblouku, kde se děti kliknutím na jednotlivé ikony (zde pojmenované setup, confict, challenge, climax a resolution) dostávají k jednotlivým scénám a tvoří tak kompletní příběh.

  Jody Green, učitelka působící na La Habra City School District a zabývající se problematikou technologií ve vzdělávání, popisuje zkušenosti s nástrojem Toontastic následovně: „Neexistuje limit, jak dlouhé mohou příběhy být. Může to být jen malá součást větší prezentace. Tato aplikace je dostatečně intuitivní pro nejmladší žáky, ale může být použita i k vyprávění propracovaných příběhů, což ji dělá vítězem pro všechny věkové kategorie.“ [1]

  Toontastic je velmi univerzální nástroj, se kterým lze provádět různé storytellingové aktivity, jejímž základem je animovaný film, i v poměrně krátkém časovém rámci a bez použití na ovládání složitých animačních a střihových programů.

  Domovská stránka

  http://launchpadtoys.com/

   

  Reference

  [1]    GREEN, Jody. Tell Animated Stories with (Now Free!) Toontastic.Come On, Get 'Appy!: where digital goodness meets the common core [online]. 2015 [cit. 2015-11-07]. Dostupné z: http://comeongetappy.com/2015/02/05/tell-animated-stories-with-now-free-toontastic/

  Klíčová slova
  • animace
  • digitální vyprávění příběhů
  • dramatický oblouk
  • film
  • příběh
  • storytelling

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor
   toontastic-screenshot.jpg
  Screenshot nástroje Toontastic
  521.17 kB12:27, 28 Ún 2016Jan Bouchner