Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Využití Looking Glass v digitálním vyprávění příběhů

Stránka naposledy upravena 12:57, 28 Ún 2016 uživatelem Jan Bouchner

  looking-glass-screenshot.jpg

  Jedná se o programovací prostředí zaměřené na vyprávění příběhů pomocí trojrozměrné animace navazující na starší prostředí Storytelling Alice. V programu je předpřipraveno několik prostředí (zde pojmenovaných Worlds) a také objektů tak, aby bylo možno ihned začít s prací na příběhu samém a s programováním, a nebylo nutné nejprve modelovat objekty či tvořit animace.

  Po výběru světa již probíhá samotné programování pomocí přetahování jednotlivých bloků s kódem na pracovní plochu. Nakonec je možno vyexportovat výsledné video a to sdílet na komunitním portále projektu.

  Sami tvůrci k prostředí Looking Glass na svém webu uvádějí: „Schopnost přijmout velký problém a rozbít jej do menších celků je cennou dovednost v celé řadě úsilí, nejen v informatice. V Looking Glass si studenti představují příběh, který chtějí říct, a nacházejí způsoby, jak realizovat tyto vize kombinací akcí a algoritmických konstrukcí jako jsou cykly, podmínky a paralelnost.“ [1]

  Aplikace je dostupná pro OS Windows, OS X i Linux, a je k dispozici v několika lokalizacích, česká však prozatím chybí. Navíc, ačkoli je uživatelské rozhraní principiálně podobné např. rozhraní Scratche, není zdaleka tak jednoduché a intuitivní. Přesto zůstává Looking Glass jednou z nejjednodušších možností, jak mohou žáci vytvořit trojrozměrný animovaný film.

  Domovská stránka

  http://lookingglass.wustl.edu/

   

  Reference

  [1]    Engage in Computational Thinking.Looking Glass [online]. [cit. 2015-11-07]. Dostupné z: https://lookingglass.wustl.edu/csedweek

  Klíčová slova
  • 3D animace
  • 3d
  • animace
  • digitální vyprávění příběhů
  • programování
  • prostředí
  • storytelling

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor
   looking-glass-screenshot.jpg
  Screenshot nástroje Looking Glass
  54.39 kB12:18, 28 Ún 2016Jan Bouchner