Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Využití IrfanView v digitálním vyprávění příběhů

Stránka naposledy upravena 13:57, 28 Ún 2016 uživatelem Jan Bouchner

  irfanview-screenshot.jpg

  Jedná se o univerzální prohlížeč obrázků, videí a zvuků. IrfanView je poskytován zdarma pro nekomerční použití, ale je dostupný pouze pro operační systém Windows. Dokáže zobrazit naprostou většinu obrazových formátů, a přehraje i mnoho zvukových a multimediálních souborů, v závislosti na nainstalovaných kodecích.

  Program nabízí krom prohlížení i základní editační funkce (ořez, změna barevné hloubky, převzorkování, úprava úrovní či jasu a kontrastu). Pro storytellingové aktivity je důležitá především možnost dávkového zpracování souborů, kdy je možno stejným nastavením upravit celou sadu fotografií najednou. Umožňuje i hromadné přejmenování a vkládání textu přímo do fotografií, což je velmi užitečné např. při aktivitě živé obrazy: hra se zástupnou rekvizitou, kdy je tak možné jednoduše a rychle vložit do fotografií čísla.

  IrfanView je užitečný nástroj, který lze dobře využít prakticky při všech storytellingových aktivitách pracujících s fotografiemi. I pro práci s bitmapovou grafikou může být IrfanView dobrou volbou, pokud nejsou třeba pokročilejší funkce některého z komplexnějších editorů.

  Aplikace je plně lokalizována do češtiny.

  Domovská stránka

  http://www.irfanview.com/

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor 
   irfanview-screenshot.jpg
  Screenshot nástroje IrfanView
  74.33 kB12:06, 28 Ún 2016Jan BouchnerAkce

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.