Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Využití IrfanView v digitálním vyprávění příběhů

Stránka naposledy upravena 12:57, 28 Ún 2016 uživatelem Jan Bouchner

  irfanview-screenshot.jpg

  Jedná se o univerzální prohlížeč obrázků, videí a zvuků. IrfanView je poskytován zdarma pro nekomerční použití, ale je dostupný pouze pro operační systém Windows. Dokáže zobrazit naprostou většinu obrazových formátů, a přehraje i mnoho zvukových a multimediálních souborů, v závislosti na nainstalovaných kodecích.

  Program nabízí krom prohlížení i základní editační funkce (ořez, změna barevné hloubky, převzorkování, úprava úrovní či jasu a kontrastu). Pro storytellingové aktivity je důležitá především možnost dávkového zpracování souborů, kdy je možno stejným nastavením upravit celou sadu fotografií najednou. Umožňuje i hromadné přejmenování a vkládání textu přímo do fotografií, což je velmi užitečné např. při aktivitě živé obrazy: hra se zástupnou rekvizitou, kdy je tak možné jednoduše a rychle vložit do fotografií čísla.

  IrfanView je užitečný nástroj, který lze dobře využít prakticky při všech storytellingových aktivitách pracujících s fotografiemi. I pro práci s bitmapovou grafikou může být IrfanView dobrou volbou, pokud nejsou třeba pokročilejší funkce některého z komplexnějších editorů.

  Aplikace je plně lokalizována do češtiny.

  Domovská stránka

  http://www.irfanview.com/

  Klíčová slova
  • bitmapový editor
  • digitální vyprávění příběhů
  • editor
  • prohlížeč
  • software
  • storytelling

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor
   irfanview-screenshot.jpg
  Screenshot nástroje IrfanView
  74.33 kB11:06, 28 Ún 2016Jan Bouchner