Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Využití Animota v digitálním vyprávění příběhů

Stránka naposledy upravena 12:51, 28 Ún 2016 uživatelem Jan Bouchner
  animoto-screenshot.jpg

  Tento webový nástroj je určen pro tvorbu videoprezentací. Z nahraných obrázků a videí vytvoří velmi atraktivní videoklip.

  Ovládání je velmi jednoduché, a ačkoli nástroj není přeložený do češtiny, je celý proces tvorby intuitivní a rychlý. Tvůrce jen nahraje a vybere obrázky a videa (popřípadě je opatří textovými popisky), seřadí je, vloží textové snímky na požadovaná místa a nakonec vybere snímky s vyšší důležitostí, čímž dá aplikaci pokyn, aby ve výsledném videu měly více prostoru. Pak již stačí vybrat jeden z předpřipravených stylů a zvolit zvukovou stopu z dostupné knihovny. Následně proběhne produkování videa, které lze sdílet prostřednictvím sociálních sítí, umístit přímo na YouTube či vložit na web. Je také možné klip stáhnout do počítače.

  Jedná se o cloudovou aplikaci, veškeré výpočty spojené s vykreslováním videa tak probíhají na vzdáleném serveru a není třeba mít k použití tohoto nástroje nikterak výkonný hardware. Mimo webové služby je možno využít i mobilních aplikací určených pro zařízení s operačním systémem Android i iOS.

  Verze dostupná zdarma je velmi omezená, ale učitelé mohou zažádat o plán Animoto for Education, v rámci kterého získají přístup až pro 50 studentů. Tuto žádost je však nutné každý rok znovu opakovat a i verze pro učitele je oproti placené verzi omezena.

  Tento nástroj má svůj největší potenciál především při tvorbě výstupů storytellingu, hodí se např. pro obrazový deník či prezentaci živých obrazů. Největší výhodou je jeho platformová agnostičnost, časová nenáročnost a možnost takřka okamžité tvorby atraktivního výstupu.

  Domovská stránka

  https://animoto.com/

  Klíčová slova
  • cloud computing
  • digitální vyprávění příběhů
  • prezentace
  • storytelling
  • video

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor
   animoto-screenshot.jpg
  Screenshot nástroje Animoto
  208.99 kB19:22, 27 Ún 2016Jan Bouchner