Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Abeceda

Stránka naposledy upravena 20:13, 28 Dub 2012 uživatelem Pavlína Hublová

  Učivo abecedy se začíná obvykle probírat ve 2. ročníku a prolíná učivem 3. (a 4.) ročníku. Mohli bychom zde posbírat zajímavé aktivity, které se dají využít při procvičování znalosti abecedního řazení.

  Za prvotní považujme smysluplnost znalosti abecedy, tj.

  • vyhledávání ve slovníku, rejstřících apod.;
  • řazení jmen podle abecedy.
  Obsah: Poslední změny:
  1. Abecední šifra
  2. Které se ztratilo?
  3. Partička
  4. Přebíjená
  5. Slovní korálky
  6. Tichá hra v kruhu

   

   

  Odkazy na další materiály z Metodického portálu

  • http://dum.rvp.cz/materialy/abeceda-...ove-karty.html - Obrázkové karty s abecedou (v černobílé i barevné verzi). Lze zalaminovat a využít k vyvození jednotlivých písmen, vytvoření nástěnné tabule apod. Černobílé lze vytisknout i ve zmenšené podobě a použít je pro žáky (např. jako omalovánku).
  • http://dum.rvp.cz/materialy/abeceda-5.html - Pracovní list je zaměřen na intenzivní procvičení řazení slov podle abecedy.
  • http://dum.rvp.cz/materialy/abeceda.html - Pracovní list je určen pro skupinovou práci, ve které si žáci procvičují abecedu. Obsahuje také námět na hru.
  • http://dum.rvp.cz/materialy/didaktic...ceda-quot.html - Hra s kartami – procvičování malých a velkých písmen abecedy, pravidla karetní hry Černý Petr, řazení písmen podle abecedy.
  • http://dum.rvp.cz/materialy/abeceda-s-tajenkou.html - Pracovní listy pro žáky 1. stupně ZŠ. Žák seřadí slova na kartičkách podle abecedy. Pokud pracoval bez chyb, přečte si tajenku a splní úkol, který se v tajence skrývá. Jednotlivá slova může žák seřadit podle abecedy přímo na počítači nebo lze pracovní list vytisknout, kartičky rozstříhat a poskládat. Listy jsou seřazeny podle náročnosti a jsou barevně odlišeny.
  • http://dum.rvp.cz/materialy/obrazkova-abeceda-3.html - Materiál obsahuje 34 obrázků, které začínají na všechna písmena abecedy (včetně ď, ť, ň, x, w, q, y ). Lze je použít při vyvození nového písmena. Přílohou jsou také kartičky s velkými i malými písmeny abecedy, které mohou žáci k obrázkům přikládat.
  • http://dum.rvp.cz/materialy/abeceda-...ktivitami.html - Materiál obsahuje kartičky písmen abecedy (velká i malá písmena) a obrázky k jednotlivým písmenům. Dále obsahuje popis aktivit na jejich využití. Možno využít i k procvičování s dyslektiky.

  Všechny DUM s klíčovým slovem "abeceda" zobrazíte >>ZDE<<

  Klíčová slova
  • abeceda