Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Druhy komunikace

Stránka naposledy upravena 08:47, 18 Lis 2011 uživatelem Pavlína Hublová
  Obsah
  1. 1. Zdroje:

  Komunikaci můžeme dělit různě. Na webu Buzzle.com můžeme najít například rozdělení na 2 skupiny, kde v každé skupině jsou 2 druhy komunikace. Dělení zde probíhá podle komunikačního kanálu (verbální/neverbální) a podle stylu nebo účelu (formální/neformální).

   
  Dobře, to by asi šlo. Převést tohle dělení do myšlenkové mapy by bylo velmi snadné. Z mého úhlu pohledu však nepostihuje dělení komunikace dostatečně komplexně.
   
   
  Komunikace (2).png
   
  K obrázku:
  Komunikaci zde dělím na Online a Offline.
   
  Offline komunikace pro mě znamená přímé setkání lidí. Komunikace zde samozřejmě probíhá verbálně a neverbálně.
  Online komunikace je taková, kde na sebe lidé nemluví přímo. Neříkám, že nemluví (viz Telefon). Mohli bychom to zobecnit tak, že Online komunikace pro mě znamená to, že k předání informace je využito nějaké jiného média, než jsou pouze zvukové vlny vycházející z úst řečníka a přijímané uchem posluchače.
   
  Troufám si dále tvrdit, že veškerá online komunikace je verbální(vyjma smajlíků, které vyjadřují výraz tváře a jsou tedy neverbální).
   
  Dělení na přímou a nepřímou komunikaci beru podle doby, za jakou může řečník očekávat odpověď. SMS, Chat a Email bychom mohli považovat za sporné. Odpověď může přijít do minuty, ale také za týden. Budu-li však brát v úvahou mou zkušeností definovanou průměrnou reakční dobu, vychází mi to asi tak, jak je to na obrázku.

  Zdroje:

  PAVLÍN, Václav. Interpeople [online]. 2011-11-17 [cit. 2011-11-17]. Druhy komunikace. Dostupné z WWW: <https://plus.google.com/109630131005...ts/fAyZahoGFhp>.

  Buzzle.com : Intelligent Life on the Web [online]. 2011 [cit. 2011-11-18]. Types od Communication. Dostupné z WWW: <http://www.buzzle.com/articles/types...unication.html>.

  Klíčová slova
  • komunikace
  • komunikační výchova

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor
   Komunikace (2).png
  Žádný popis
  40.53 kB08:43, 18 Lis 2011Pavlína Hublová