Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce

User:Marek Šlechta

Stránka naposledy upravena 00:06, 26 Zář 2014 uživatelem Marek_Šlechta
  Obsah
  Žádné titulky

  Výuka témat o holocaustu pomocí hraných filmů

  Téma první:Zachránci mezi národy
   

  Tato práce s názvem Výuka témat o holocaustu pomocí hraných filmů, Téma první: Zachránci mezi národy, byla zpracována jako závěrečná práce v rámci absolvování  Vzdělávacího programu „Studium pedagogiky“  realizovaného v Národním institutu pro další vzdělávání, krajském pracovišti Praha a Střední Čechy, v období od 1.9.2013 do 30.6.2014.

  Závěrečná práce se zabývá otázkou využití filmových příběhů s tématem holocaustu k předefinování fenoménu smrti jakožto určujícího jmenovatele příběhu, který pomáhá ovlivňovat vývoj archetypu a posilovat tvorbu životních postojů.

  Cílem závěrečné práce je povzbudit veřejné povědomí, posílit zájem a zvýšit úroveň diskuse na téma holocaust, které přes četné aktivity mnohých vzdělávacích organizací zůstává stále veřejností podceňováno a vzdělávacími institucemi nedostatečně zhodnoceno, takže mu není věnována dostatečně intenzivní pozornost. Zde navržený přístup umožňuje velmi širokou možnost použití různých příbuzných a na sebe navazujících podtémat a to s relativně velkou samostatností vyučujícího při studiu a výuce o holocaustu nejen na školách ale také při oslovování té většiny národa, která už není ve výchovném systému.

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.