Přidat do kolekce              hodnotili 3 uživatelé

Digital learning day/night - učíme se navzájem s využitím ICT

Stránka naposledy upravena 20:00, 16 Led 2015 uživatelem Pavlína Hublová

  Jak to všechno začalo aneb První ročník DLD

  Koncem ledna 2012 problesklo v komunitní skupince několika učitelů, že 1. 2. probíhá mezinárodní Digital Learning Day. Bohužel bylo už poměrně pozdě něco připravovat, a tak byl pro Českou republiku termín posunut na 1. března. A začaly přípravy...

  DLD v USA (aktualizace pro 2. ročník DLD)

  DLD je v USA koncipován jako měsíční kampaň s celostátní působností, která vrcholí 6. února. Tato akce si klade za cíl propagaci moderních vzdělávacích technologií a prezentaci příkladů z praxe samotnými učiteli. Celodenní vysílání online zahrnuje např.:
  • 70 minutovou debatu odborníků v tzv. Digital Town Hall;
  • Živé chaty expertů a pedagogů;
  • Videopozvánky učitelů a záznamy z výuky, při které jsou smysluplně zakomponovány moderní technologie (včetně přípravy ke stažení pro využití ostatními učiteli).
  Letošní ročník byl obohacen o vyhlášení iniciativy Project 24, která má pomoci školám při plánování a efektivní implementaci technologií do výuky.
  Garantem celé akce je již tradičně Alliance for Excellent Education, která zpřístupnila všechny výstupy na webu http://digitallearningday.org/.

  DLN aneb Noc s Andersenem sdílíme přes síť

  Při DLN chceme zprostředkovat aktivity, které probíhají v rámci Noci s Andersenem na školách, které se k nám přidají, a to okamžitě a online. Chceme využít našich znalostí práce s online setkáním (konkrétně se opět bude jednat o Google Hangout, součást nabídky aplikací sociální sítě Google Plus) a vyzkoušet si variantu propojení několika škol přes internet. Věříme, že online Hangout i následný záznam bude inspirací pro učitele, jak se lze snadno setkávat napříč Českou republikou nejen s učiteli ale celými třídami.

  DLD 3 pod taktovkou GEG Učte s námi

  S ohledem na DLN jsme se rozhodli přesunout tuto akci (tedy její 3. ročník) na podzimní termín, konkrétně na 20. listopadu (v úvahu ještě přichází 22. listopad, ale je to pátek). Jednotícím motivem bude tentokrát výstup, který bude možné použít ve výuce s jinou třídou nebo i v jiném ročníku. Těšíme se na tvořivé nápady žáků a učitelů a zveme vás k účasti (podrobnosti na webu Učte s námi).

  Nové! DLD 4 se tematicky hlásí k vyhlášení Roku průmyslu a technického vzdělávání

  Už tradičně organizují DLD členové Google Education Group Učte s námi. Tento ročník chtějí propojit tématem Technika dříve a dnes. Možnosti podtémat jsou široké a využití technologií je libovolné. Další originalitou tohoto ročníku je, že termín akce - 13. 3. 2015 - přesně odpovídá ofigiálnímu termínu DLD.
  Podrobnosti k akci na podřízené stránce nebo na webu Učte s námi.

  Soubory 0

   

  Komentáře

  Je zobrazeno 1 z 1 komentářů: zobrazit vše
  Omlouvám se za opakovaná přejmenování, ale chtěla jsem, aby se stránky zobrazovaly v rozumném pořadí.
  Zasláno 13:21, 7 Dub 2013 ()
  Je zobrazeno 1 z 1 komentářů: zobrazit vše
  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.