ORIENTAČNÍ ZÁVOD

Stránka naposledy upravena 22:44, 14 Říj 2010 uživatelem Milena Králová
    Obsah
    Žádné titulky

V rámci oblastního kola Zlaté včely v Kopidlně v roce 2008 proběhl i orientační závod zámeckým parkem, jehož součástí byl i test s otázkami z historie města i zámku v Kopidlně.

P1000703.JPGPo cestách zámeckého parku byl vyznačen asi 700 m dlouhý okruh, na kterém se nacházelo 15 stanovišť s otázkami připraveného testu. Ke každé byly nabídnuty 4 alternativní odpovědi, z nichž 3 byly nesprávné a jedna správná. Na osobní závodní kartě každého účastníka bylo místo k zaškrtnutí správné odpovědi.

Hned po ukončení závodu byla provedena kontrola řešení testu kontrolní mřížkou. Za každou nesprávnou odpověď dostal účastník k dosaženému času 20 vteřin penále navíc. Součet času a penále dal  výsledný čas, podle kterého pak byli účastníci seřazeni do konečné listiny výsledků závodu. Soutěžící byli odměněni  malými včelkami  v hodnotě 10,-Kč, které mohli v cukrárně města proměnit za libovolné pamlsky (zmrzlinu, zákusky, bonbóny, čokolády).