Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Hydrostatický tlak

Stránka naposledy upravena 20:07, 6 Bře 2010 uživatelem Mgr. Petra Boháčková

    Rozsah přípravy: 

    1 vyučovací hodina

    Popis přípravy: 

    Cíle:

    Žák/žákyně:

    • spolehlivě vypočítává jednoduché příklady (hydrostatický tlak)
    • plní svoji roli ve skupině, skupině tím pomáhá k dobré práci

    Aktivity:

     

    Evokace:
    • 1. Napiš, co víš o hydrostatickém tlaku.
    • 2. Napiš, co myslíš, že jsi o hydrostatickém tlaku nepochopil, co ti zatím není jasné.
    • 3. Napiš, jak ses na dnešní hodinu připravoval.
    Uvědomění si:
    Výpočty příkladů z učebnice, skupinová práce po 3 (čteč – přečte příklad, nadiktuje zápis příkladu, počítač – zapíše vzorec, dosadí do vzorce a vypočítá, odpovídač – zformuluje odpověď)
    Vypočítat alespoň jeden příklad z každé skupiny příkladů
    Reflexe:
    1. Vrať se k bodu 2, který sis zapsal na začátku hodinu a oprav ho (třeba jsi už něco pochopil, nebo ti něco stále není jasné,…
    2. Jak probíhala práce ve skupině? Dokázal plnit svoji roli? Co ti při tom pomáhalo?
    3. Jak se budeš na příští hodinu připravovat?

    Pro evokaci a reflexi je k dispozici pracovní list.

    Pomůcky:

    pracovní list, učebnice, psací potřeby

    Poznámky k vazbě na RVP: 

    Vzdělávací období

    2. stupeň ZŠ, sedmý ročník

    Rozvíjené klíčové kompetence

    Kompetence sociální a personální:

     

    účinně spolupracuje ve skupině, podílí se společně s pedagogy na vytváření pravidel práce v týmu, na základě poznání nebo přijetí nové role v pracovní činnosti pozitivně ovlivňuje kvalitu společné práce

     

    Integrace průřezových témat  
    Výstupy využívá poznatky o zákonitostech tlaku v klidných tekutinách pro řešení konkrétních praktických problémů
     
        
     
    Mezioborové přesahy a vazby  

     

     

    Klíčová slova
    • Žádná klíčová slova

    Soubory 1

    SouborVelikostDatumAutor
     PL_hydrotatický_tlak_F7.doc
    Pracovní list pro evokaci a reflexi
    27 kB20:00, 6 Bře 2010Mgr. Petra Boháčková