Obsah
- 1. Rozsah přípravy:
- 2. Popis přípravy:
- 3. Poznámky k vazbě na RVP:
- 4.
Rozsah přípravy:
1 vyučovací hodina
Popis přípravy:
Cíle:
Žák/žákyně:
- Určí podle typu elektrárny způsob přeměny energie při výrobě el. energie
- Nalezne analogii mezi jednotlivými druhy elektráren
- Vyhledá (relevantní) informace
- Plní svoji roli ve skupině
Aktivity:
Evokace:
- Co víš o výrobě elektrické energie?
Uvědomění si: Skládankové učení (4 druhy elektráren – tepelná, jaderná, vodní, větrná) (zdroj textů: ČEZ Encyklopedie energetiky)
Vyhledat a doplnit info do tabulky (v expertních skupinách připravit řádek pro svoji elektrárnu, v domovských od ostatních zbytek)
Typ elektrárny | Původní energie | Jaké zařízení vyrábí el. energii |
Př.: Solární | slunce | Fotovoltaický článek |
| | |
| | |
| | |
| | |
Reflexe:
- Vyber jeden druh elektrárny a zkus popsat, jak se jeden druh energie mění na elektrickou.
- Jak se ti dařila práce ve skupině? Jaké má taková práce výhody a nevýhody?
Tabulku a otázky pro evokaci a reflexi lze nalézt v pracovním listu.
Pomůcky:
Pracovní list, texty, psací potřeby
Poznámky k vazbě na RVP:
Vzdělávací období | Zde napište informaci pro jaký stupeň a ročník je příprava určena |
Rozvíjené klíčové kompetence | Kompetence k učení:
vyhledává a třídí informace a na základě jejich pochopení, propojení a systematizace je efektivně využívá v procesu učení, tvůrčích činnostech a praktickém životě Kompetence sociální a personální:
účinně spolupracuje ve skupině, podílí se společně s pedagogy na vytváření pravidel práce v týmu, na základě poznání nebo přijetí nové role v pracovní činnosti pozitivně ovlivňuje kvalitu společné práce |
Integrace průřezových témat | |
Výstupy | využívá poznatky o vzájemných přeměnách různých forem energie a jejich přenosu při řešení konkrétních problémů a úloh |
Mezioborové přesahy a vazby |
- Klíčová slova
Soubory 1
Soubor | Velikost | Datum | Autor | ||
---|---|---|---|---|---|
PL_výroba_elektrické_energie_F8.doc Pracovní list - tabulka, evokace, reflexe | 30.5 kB | 20:21, 6 Bře 2010 | Mgr. Petra Boháčková |
Obrázky 0 | ||
---|---|---|
Nebyly nalezeny žádné obrázky. |