Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

New student

Stránka naposledy upravena 16:17, 1 Kvě 2010 uživatelem Mgr. Petra Boháčková

    Verze jako 19:33, 1 Pro 2020

    na tuto verzi.

    Vrátit se k Archiv verzí.

    Zobrazit aktuální verzi

    Rozsah přípravy: 

    1 vyučovací hodina

    Popis přípravy: 

    Cíle:

    Žák/žákyně

    ·         tvoří gramaticky správné otázky
    ·         vede rozhovor  - odpovídá vhodně na otázky, klade vhodné otázky
    ·         naslouchá promluvám druhých lidí, porozumí jim, vhodně na ně reaguje
    ·         na základě poznání nebo přijetí nové role v pracovní činnosti pozitivně ovlivňuje kvalitu společné práce

    Aktivity:

    Evokace 1

    Rychlí špioni
    Slova: school, student, new, first nebo question
    Objasnění situace, přestěhoval se, jde do nové školy
    Evokace 2 brainstorming:  na co by se nová škola mohla ptát
    Uvědomění si
    Rozdání rolí – metoda akvárium (mít jednu sadu pro předvedení, třeba jiné zadání) předvést co mají dělat
    Jeden žák je recepční v nové škole, do které se jde zapsat druhý žák, který je novým studentem. Každý žák má kartičku, která obsahuje informace, které mají od svého partnera zjisti a také odpovědi na partnerovy otázky.
    Na kartičce recepčního je i malá mapka znázorňující umístění školy.
    Reflexe:
    Jak se ti dnes pracovalo? Bylo pro tebe obtížné se chovat podle určené role? Proč ano, proč ne? (metoda Kolečko)
    Pracovní list pro recepčního obsahuje dvě různá zadání.
    Pomůcky:

    pracovní listy pro studenty, recepční, předmět na podávání v aktivitě Kolečko

     Poznámky k vazbě na RVP: 

    Vzdělávací období ZV, druhý stupeň
    Rozvíjené klíčové kompetence
    kk komunikativní – naslouchá promluvám druhých lidí, porozumí jim, vhodně na ně reaguje
    kk soc a pers. - účinně spolupracuje ve skupině, podílí se na vyváření pravidel práce v týmu, na základě poznání nebo přijetí nové role v pracovní činnosti pozitivně ovlivňuje kvalitu společné práce
    Integrace průřezových témat  
    Výstupy  jednoduchým způsobem se domluví v běžných každodenních situacích
    Mezioborové přesahy a vazby