Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Christmas around the World / Christmas

Stránka naposledy upravena 17:40, 14 Bře 2017 uživatelem rvp.kultura.aj@seznam.cz

    Autor: Ašková

    Rozsah přípravy: 

    45 minut

    Popis přípravy: 

    Cíle:

    • jazykový cíl: nová slovíčka souvisejících s Vánoci, 3rd person, present tense
    • kulturní cí: poznání a porovnání vánočních tradic v různých zemích

    Aktivity:

    1) Evokace

    • brainstorming:
      • učitel doprostěd tabule napíše "CHRISTMAS"
      • žáci se budou hlásit a říkat, co je k tématu napadne (barvy, aktivity, jídlo, počasí,..)
    • klíčový význam pro vnitřní motivaaci žáků k učení
    • navození téma Vánoc a připomene některá slovíčka

    2) Handout

    • slovíčka Christmas
    • žáci nejdříve samostatně zkkusí pojmenovat obrázky
    • poté se mohou poradit ve dvojicích
    • na závěr společná kontrola
    • učitel píše na tabuli/ žáci chodí k tabuli a píší
      • alternativa: rozdělit žáky na 2 skupiny - společně vytvoří a jeden z nich píše na tabuli

    3) Find someone who

    • každý žák dostane handout a musí se ptát ostatních
    • 10 vět - procvičování otázek yes/no a slovní zásoby
    • učitel se poté ptá několika žáků, aby řekli něco o ostatních (3rd person, present tense)

    4) Text - Jak se Vánoce slaví ve čtyřech různých zemích

    • možno přinést obrázky s tradičními vánočními pokrmy v dané zemi
    • možnost děti nechat číst a poté vyplnit tabulku
    • společně přečíst a poté žáci samostatně vyplní tabulku
    • před čtěním textu vysvětlení následujících dnů:
      • 24.12. Christmas Eve
      • 25.12. Christmas Day
      • 26.12. Boxing Day
    • společně žáci s učitelem vytvoří otázky, které jsou naznačené v textu/ žáci samostatně vytvoří otázky
    • učitel upozorní děti, že v tabulce údaje chybí a že jejich DÚ bude vyhledat tyto informace a další hodinu si to zkontrolují
    • v tabulce je řádek o České republice - žáci vyplní sami
    • kontrola tabulky
      • žáci nižších ročníků odpovídají v heslech
      • žáci vyšších ročníků odpovídají celou větou

    5) Reflexe

    • učitel společně s žáky projde, co se dnes naučili
    • zopakuje nová slovíčka, připomene DÚ

    Pomůcky:

    pracovní listy

    Poznámky k vazbě na RVP: 

    Vzdělávací období Druhý stupeň ZŠ; 6./ 7. třída
    Rozvíjené klíčové kompetence Kompetence k učení, Kompetence k řešení problémů, Kompetence komunikativní, Kompetence sociální a personální
    Integrace průřezových témat Multikulturní výchova
    Výstupy vocabulary; Žák k jednotlivým zemím přiřadí vánoční tradice; present simple
    Mezioborové přesahy a vazby Zeměpis, Občanská výchova

     

    Klíčová slova (Upravit)
    • Žádná klíčová slova

    Soubory 1

    SouborVelikostDatumAutor 
     teaching-mva-tereza-askova-christmas.pdf
    pracovní listy aktivitám 2 - 4
    4.39 MB17:41, 14 Bře 2017rvp.kultura.aj@seznam.czAkce

    Komentáře

    K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.