Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Český jazyk a literatura

Stránka naposledy upravena 10:08, 22 Bře 2010 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Verze jako 22:12, 5 Črvec 2020

  na tuto verzi.

  Vrátit se k Archiv verzí.

  Zobrazit aktuální verzi

  Chcete vytvořit novou přípravu pro tento obor? Začněte na nové stránce

  Sdílené přípravy:

   

   

  Naposledy vložené nebo upravené přípravy:

  Nejnovější DUMy pro tento obor na 1.st. ZŠ:

  Metodický portál RVP.CZ - modul DUM
  Jižní Čechy – Vl + ICT
  Pracovní list slouží k procvičení učiva vlastivědy a informatiky. Žák bude pracovat přímo na PC (lze samozřejmě i vytisknout). Zapíše údaje, procvičí si polohu, vodstvo, zemědělství a lesní hospodářství jižních Čech, vyhledá neznámé, bude manipulovat s obrázky a vkládat je do mapy. Součástí je řešení.
  Průmysl ČR s obrázky
  Materiál obsahuje slepou mapu s obrázkovou legendou a volné obrázky, které žák přesunuje pomocí šipek nebo myši na správné místo v mapě, čímž si procvičí průmysl České republiky, čtení s porozuměním, práci s textem a učivo ICT (konkrétně manipulaci a úpravu obrázku). Součástí je řešení.
  Výpočet mzdy
  Praktická úloha na výpočet mzdy řešená v Excelu.
  Psaní a editace textu
  Pracovní list zaměřený na psaní a editaci textu v textovém editoru (např. Writer). Žáci si procvičí psaní textu, doplňování samohlásek, náhradu písmen, tvorbu a vkládání obrázků. Naučí se spouštět a ukončovat textový editor, ukládat dokument do složky, tisknout dokument.
  Textový editor - opakování
  Opakovací list pro praktickou činnost. Žák opakuje znalosti textového editoru: psaní, editaci textu, práci s nástroji, formátování dokumentu, vkládání obrázku. Žák si soubor stáhne do své složky, otevře v textovém editoru a postupně splní zadané úkoly.