Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Přípravný ročník

Stránka naposledy upravena 21:28, 15 Led 2010 uživatelem Mgr. Petra Stanjurová
  Obsah
  Žádné titulky

  Verze jako 10:48, 16 Led 2021

  na tuto verzi.

  Vrátit se k Archiv verzí.

  Zobrazit aktuální verzi

  V naší škole probíhá od září loňského roku do června tohoto roku přípravný ročník. S dětmi se scházím vždy dvakrát za měsíc jednu vyučovací hodinu v místní základní škole. Přípravný ročník navštěvují děti, které by dle věku měly nastoupit do školy, také ty, které zřejmě nastoupí na jinou školu, nebo u kterých se předpokládá odklad školní docházky.

  Naše pravidelná setkání jsou zaměřena především na rozvoj pravolevé a prostorové orientace, rozlišování barev, tvarů, třídění předmětů do souborů, grafomotorická cvičení, průpravná cvičení, rozvoj jemné motoriky apod.

  Vzhledem k tomu, že tento projekt probíhá v malé vesnici s malotřídkou a já jsem místní, měla jsem možnost před jeho zahájením osobně seznámit rodiče se svými záměry a zjistit, kdo má a kdo nemá zájem přípravný ročník navštěvovat. Setkala jsem se s obrovským zájmem a nadšení, které prozatím trvá.

  Scházíme se vždy v pátek v 15.00 v ZŠ. Místní mateřská škola je součástí základní školy a je od ní vzdálena asi 50 metrů. Děti vždy před třetí hodinou vyzvednu ve školce, zavedu je do školy, kde probíhá program a před čtvrtou hodinou si je rodiče vyzvednou.

  Projekt jsem nazvala "S večerníčky do školy", protože každé setkání se odvíjí od jednoho večerníčku.

   

  Řekla bych, že tento projekt má smysl, už jen proto, že děti se po čtyřech setkání ve škole cítí jako doma, znají své budoucí spolužáky, zaměstnance školy a poznavají také mne, jejich budoucí učitelku.

  Možná se staneme inspirací pro další učitele a jejich budoucí prvňáčky.

  Petra Stanjurová