Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Přípravný ročník

Stránka naposledy upravena 21:23, 15 Led 2010 uživatelem Mgr. Petra Stanjurová
  Obsah
  Žádné titulky

  Verze jako 11:18, 16 Led 2021

  na tuto verzi.

  Vrátit se k Archiv verzí.

  Zobrazit aktuální verzi

  V naší škole probíhá od září loňského roku do června tohoto roku přípravný ročník. S dětmi se scházím vždy dvakrát za měsíc jednu vyučovací hodinu v místní základní škole. Přípravný ročník navštěvují děti, které by dle věku měly nastoupit do školy, také ty, které zřejmě nastoupí na jinou školu, nebo u kterých se předpokládá odklad školní docházky.

  Naše pravidelná setkání jsou zaměřena především na rozvoj pravolevé a prostorové orientace, rozlišování barev, tvarů, třídění předmětů do souborů,grafomotorická cvičení, průpravná cvičení, rozvoj jemné motoriky apod.

  Vzhledem k tomu, že tento projekt probíhá v malé vesnici s malotřídkou a já jsem místní, měla jsem možnost před jeho zahájením osobně seznámit rodiče se svými záměry a zjistit, kdo má a kdo nemá zájem přípravný ročník navštěvovat. Setkala jsem se obrovským zájmem a nadšení, které prozatím trvá.

  Scházíme se vždy v pátek v 15.00 v ZŠ. Místní mateřská škola je součástí základní školy a je od ní vzdálena asi 50 metrů. Děti vždy před třetí hodinou vyzvednu ve školce, zavedu je do školy, kde probíhá program a před čtvrtou hodinou si je rodiče vyzvednou.

  Projekt jsem nazvala "S večerníčky do školy", protože každé setkání se odvíjí od jednoho večerníčku.