Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Využití VideoShow: Video Editoru v digitálním vyprávění příběhů

Stránka naposledy upravena 11:58, 28 Ún 2016 uživatelem Jan Bouchner
  Obsah
  Žádné titulky

  Verze jako 15:13, 20 Ún 2020

  na tuto verzi.

  Vrátit se k Archiv verzí.

  Zobrazit aktuální verzi

  videoshow-screenshot.jpgJedná se o aplikaci určenou pro chytrá zařízení se systémem Android i iOS, a to jak pro tablety tak smartphony. Je dostupný v základní verzi zdarma.

  Umožňuje záznam videa, ale především jeho stříhání, mixování s hudební stopou či použití jednoho z mnoha rychlých stylů či filtrů. Výsledné video lze uložit do zařízení nebo přímo exportovat pro některou z mnoha webových služeb.

  Tato aplikace je vhodná především pro aktivity, kde žáci používají svůj (či školou zapůjčený) tablet či telefon a chtějí výsledný videoklip co nejjednodušeji sestříhat a provést základní úpravy i bez nutnosti kopírování dat do PC a následné práce v desktopové aplikaci. Uplatnění najde při aktivitách v terénu, kdy je zapotřebí okamžité tvorby výstupu a stolní počítače či notebooky k dispozici nejsou. Dobře poslouží také u aktivit vedených vyučujícím (např. němý film), kde umožní učiteli velmi rychle provést základní střih a přidat ke klipu hudbu a v krátkém čase tak předložit žákům výstup pro účelnou a okamžitou zpětnou vazbu.

  Program je lokalizován do češtiny a jeho ovládání je dostatečně intuitivní, takže jej lze doporučit i pro plně samostatnou práci žáků. (Pozn.: aplikace se rychle vyvíjí a mění, např. k únoru 2016 přibylo mnoho nových funkcí, ale ty ještě nejsou plně lokalizovány.)

  Pozn.: Vzhledem k neustále se měnící nabídce aplikací pro mobilní platformy je uveden tento nástroj spíše jako příklad, nežli jako přímé doporučení. Zajímavý článek věnovaný právě editaci videa a srovnání nástrojů jak pro Android, tak iOS, je k dispozici na webu Filmora.