Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Anglický jazyk

Stránka naposledy upravena 20:05, 4 Pro 2010 uživatelem Dušan Hubač

  Texty, Slovíčka, Testy, Články, Informace na výuku AJ

  Soubory 1

  SouborVelikostDatumAutor 
   Vocabs.xls
  Slovní zásoba z výuky, kterou zaznamenali studenti individuálního kurzu. (Jejich práce) rozsah asi střední škola (příprava k maturitě).
  331.5 kB20:09, 4 Pro 2010Dušan HubačAkce

  Komentáře

  Je zobrazeno 7 z 7 komentářů: zobrazit vše
  Dobrý den,
  trošku mě děsí ten fonetický záznam slovní zásoby. Jak studenti umí pracovat se slovníkem, ve kterém se vyskytují správné fonetické znaky? Opravdu je ještě nikdo neseznámil s tím správným zápisem? To je velká škoda, vždyť se to děti učí již na ZŠ od 3. třídy.
  Zasláno 10:03, 5 Pro 2010 ()
  Musím uznat, že kolegyně zde mluví ze svých bohatých profesionálních zkušeností a znalostí, o kterých mne přesvědčuje v e-learningovém kurzu, který vede. Osobně si myslím, že je dobré, aby fonetickou transkripci žáci ovládali. Je možné jim v tom i zásadně pomoci. (viz. např. DUM na toto téma, který publikovala sama kolegyně Dáša http://dum.rvp.cz/materialy/hraj-si-se-znaky-pexeso.html. Nebo jsem nedávno objevil zajímavý web http://www.oupchina.com.hk/dict/phonetic/home.html Pár pomůcek na toto téma najdete přímo zde ve wiki. Na druhou stranu, jsou žáci (zvláště ti s SPU), kteří budou mít s trankripcí vždy problémy. Pro ty má toto zjednodušení jistě význam.

  Chci vás povzbudit, abyste zde publikoval i další své materiály. Některé vaše inovace zde mohou najít pozitivnější odezvu. Pokud ne, může to být pro vás alespoň cenná zpětná vazba. Jistě by nás zajímalo, jak na vaše metody reagují přímo vaši studenti a jak se jim s jejich pomocí daří dosahovat požadovaných jazykových dovedností. Mohli bychom být příjemně překvapeni.
  Zasláno 10:37, 6 Pro 2010 ()
  Dobrý večer, ono na to existuje několik názorů. Vás něco může děsit, někoho to třeba potěší. Jak jsem psal v popisu je to práce studentů. Z poslední stáže v Londýně a kurzu TKT, kde jsme podobnou tématiku probírali několikrát jsem asi jiného názoru než Vy. Berte to z pohledu studentů a rodičů. Někdo se potřebuje něco naučit (slovíčka), potřebuje znát výslovnost a zrovna nemá počítač, který mu to bude předříkávat, rodič jazyk neumí a fonetické znaky se nikomu učit nechtějí. Hlavně se až tak moc nepoužívají a nejhorší na tom je, že je nepoužívají ani v Anglii. Můj názor, za který si stojím je, že si každý výslovnost má zapisovat, jak se mu zachce, jak mu to vyhovuje a jak je to pro něj nejsnazší. Důležité je, aby ovládal slovíčka vyslovit, napsat, použít a znal jejich význam.

  Pane Strejčku nebojte, hned z prvního negativního komentáře se nehroutím. Publikovat budu, když se mi bude chtít a budu mít volné časové fondy na tuto činnost. Jen mne trochu zarazilo, že hned první komentář byl negativní :-) já k tomu budu přistupovat pozitivně. Přeji všem hodně úspěchů s fonetickým záznamem od 3. třídy. S úctou Dušan Hubač
  Zasláno 22:12, 6 Pro 2010 ()
  Díky za pozitivní přístup. Ať se vám daří :-)
  Zasláno 18:03, 9 Pro 2010 ()
  Mám drobnou poznámku - v materiálu je u písmena E výslovnost ef, přičemž F chybí. Výslovnost některých slov (např. vase, cup) je chybná. A ještě dotaz: nebylo by vhodné používat pro zápis výslovnosti mezinárodní znaky? upraveno 14:33, 8 Říj 2011
  Zasláno 14:29, 8 Říj 2011 ()
  Oba způsoby zápisu jsem vyzkoušela a musím přiznat, že se přikláním k panu Hubačovi, ať si každý zapisuje, jak chce, hlavně, když zvládne slovní zásobu. Ne každý je nadaný a ne každý má podporu v rodině. A pro 3. třídu je angličtina obtížná i bez správných fonetických znaků.
  Zasláno 21:30, 10 Říj 2011 ()
  Taktéž se přikláním k přístupu pana Hubače. Ne všichni žáci budou jednou gymnazisty či studenty angličtiny na vysokých školách a základní plošná znalost jazyka je zatím v nelichotivém stavu. Pokud i slabší žáci mají možnost naučit se správně vyslovovat a připravovat se sami či s rodiči doma, je to krok vpřed :-)
  Zasláno 10:21, 14 Led 2012 ()
  Je zobrazeno 7 z 7 komentářů: zobrazit vše
  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.