Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Co je Pedagogický lexikon?

Stránka naposledy upravena 16:17, 17 Zář 2009 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček
  Obsah
  Žádné titulky

  Verze jako 12:44, 21 Říj 2020

  na tuto verzi.

  Vrátit se k Archiv verzí.

  Zobrazit aktuální verzi

  Účelem Pedagogického lexikonu je napomáhat společnému porozumění pojmům, které se objevují v současné pedagogické teorii a praxi. Hesla jsou v lexikonu řazena abecedně. Úplný přehled hesel je možné sledovat na úvodní stránce Pedagogického lexikonu nebo v postranním menu po pravé straně této stránky.  
   
  Spolupráce na tvorbě výkladů hesel 
  Pedagogický lexikon ve wiki umožňuje širokou spolupráci odborníků pedagogických věd s učiteli z praxe. Nově vytvořená hesla jsou proto otevřená k editaci libovolnými uživateli.  Kvalitně zpracovaná hesla mohou získat odbornou garanci, kterou může udělit správce wiki nebo členové expertní skupiny Metodického portálu. Garantovany-obsah.pngGarantované heslo se pozná podle ikonky na obrázku vpravo. Do obsahu takto označeného hesla by se již nemělo zasahovat.
   
  Pokud se uživatel domnívá, že by bylo třeba aktuální obsah libovolného hesla nějakým způsobem změnit, měl by se o tom zmínit v komentáři pod stránkou. Autoři dosavadních textů by měli tyto komentáře sledovat, pokusit se na ně reagovat a pokud možno povzbudit aktivního uživatele ke spolupráci na úpravě obsahu daného hesla. Formální úpravy textů (opravy překlepů apod.) mohou probíhat, aniž by se o nich diskutovalo. 
   
  Některá hesla mají své podstránky, na kterých mohou uživatelé editovat příklady z praxe. Příklady z praxe je možné editovat bez předchozí diskuze s autory nadřazené stránky.
   
  Zdroje informací 

  Zdrojem informací mohou být vědecké, diplomové, bakalářské, závěrečné i seminární práce, jejichž dílčí poznatky se jejich autoři rozhodli dobrovolně sdílet na wiki.rvp.cz. Zdrojem informací mohou být také výsledky odborných diskusí probíhajích v modulu diskuze.rvp.cz nebo konkrétní poznatky z pedagogické praxe.

  Licence
  Všechna nově vytvořená hesla jsou chráněna licencí Creative Commons.
   
  Pokud jste se rozhodli přispět novým heslem do Pedagogického lexikonu, pokračujte ZDE.
   
  Zpět na úvodní stránku Pedagogického lexikonu.
   
  Obsah nápovědy Pedagogického lexikonu