Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Co je Pedagogický lexikon?

Stránka naposledy upravena 12:53, 22 Črvec 2009 uživatelem Mgr. Jindřich Strejček

  Verze jako 06:01, 29 Říj 2020

  na tuto verzi.

  Vrátit se k Archiv verzí.

  Zobrazit aktuální verzi

  Účel Pedagogického lexikonu a jeho obsah
  Upravit sekci

  Pedagogický lexikon je určen k tvorbě a spolutvorbě výkladů k heslům současné pedagogické terminologie.

  Zdroje informací
  Upravit sekci

  Informace v Pedagogickém lexikonu pochází od registrovanýcu uživatelů Metodického portálu. Zdrojem informací mohou být vědecké, diplomové, bakalářské, závěrečné i seminární práce, jejichž dílčí poznatky se jejich autoři rozhodli dobrovolně sdílet v modulu wiki.rvp.cz. Zdrojem informací mohou být také výsledky odborných diskusí probíhajích v modulu diskuze.rvp.cz nebo konkrétní poznatky z pedagogické praxe. 

  Licence
  Upravit sekci

  Nově vytvořená hesla jsou chráněna licencí Creative Commons.

  Odborná garance
  Garantovano.png
  Upravit sekci

  Kvalitně zpracovaná hesla mohou získat odbornou garanci, kterou může udělit správce wiki a VIP uživatelé

  Metodického portálu. Garantované heslo se pozná podle ikonky na obrázku vpravo. Do obsahu takto označeného hesla by se nemělo v žádném případě neuváženě zasahovat. 

   

  Spolupráce na tvorbě výkladů hesel

  Wiki je určena ke spolupráci na tvorbě obsahu. Příspěvky jsou proto otevřené k úpravám ostatními uživateli. Co se týče úprav obsahu, je pravidlem, před zásahem do textu nejprve nad obsahem diskutovat prostřednictvím komentářů pod stránkou. (Je zvykem, že autoři příspěvků sledují, zda ostatní uživatelé nějakým způsobem nekomentují jejich text, a na případné komentáře reagují.) Je žádoucí, aby autor příspěvku na konstruktivní komentáře reagoval nabídkou spolupráce na další tvorbě obsahu daného hesla.  Formální úpravy textů (opravy překlepů apod.) jsou možné kdykoliv, aniž by byly diskutovány.

  Pokud jste se rozhodli přispět heslem do Pedagogického lexikonu, přečtěte si níže položené otázky.

  • Disponujete nějakou zkušeností z pedagogické praxe, která by mohla být užitečná pro ostatní uživatele Metodického portálu? Pokud ANO, pokračujte ZDE, jinak čtěte dál.
  • Máte nějakým pedagogický poznatek nabytý ze studia? Zpracovali jste v nedávné době seminární, závěrečnou, diplomovou nebo vědeckou práci na nějaké pedagogické téma?  Pokud ano, pokračujte ZDE, jinak čtěte dál.
  • Účastníte se diskuze v modulu diskuze.rvp.cz, nebo jste dokonce její moderátor a chcete přispět do lexikonu souhrnem diskuze? Pokud ANO, pokračujte ZDE, jinak čtěte dál.
  • Nenašli jste zde to, co jste hledali? Napište o tom komentář pod stránkou. Děkujeme.