Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

Projekt EU v mateřské škole

Stránka naposledy upravena 11:48, 13 Říj 2010 uživatelem Milena Králová
  Obsah
  Žádné titulky

  Bohunka Trelová

   

  HRANICE NEJSOU PŘEKÁŽKOU II
  je název evropského projektu, který byl naší mateřské škole schválen Fondem mikroprojektů v rámci příhraniční spolupráce SK-CR. Jedná se již o druhý projekt mezinárodního charakteru pořádaný mat. školou Radost, s.r.o. v Orlové-Lutyni a bude probíhat od ledna do prosince r.2011.
  Hlavními pilíři projektu budou čtyři vzájemná střetnutí. Jejich náplň bude spočívat v kulturních vystoupeních, poznávání tradic a zvyků obou zemí, v seznámení s kulturou, jazykem, zvyky a v neposlední řadě v pořádání odborných seminářů z oblasti předškolního vzdělávání. Děti rovněž navštíví zajímavá místa regionu, budou mít možnost navázat nová přátelství. Každý z obou subjektů bude mít na starosti zajistit jednu aktivitu pro dospělé a jednu pro děti.
  Aktivita č.1 - únor 2011. Společné třídenní setkání zaměstnanců škol a představitelů Města Ružomberok v lokalitě Malino Brdo. Náplní setkání bude blok odborných přednášek, jejichž cílem bude obohatit zúčastněné pedagogy o kompetence potřebné k plnění edukačního procesu. Doprovodným programem se stane poznávání krás Liptovské krajiny s pohledem na Vysoké Tatry, Martinské Hole, Prašivou.                                                                                                                             
  Aktivita č.2 - květen 2011. Společné setkání zaměstnanců MŠ na horském středisku Chata Hrádek. Náplní setkání bude předávání nových poznatků z oboru předškolní pedagogiky prostřednictvím odborného semináře dr. Elišky Vencálkové a garantovaného Státním zdravotním ústavem v Praze. Dále bude probíhat výměna dosavadních poznatků a zkušeností z oboru předškolního vzdělávání a v neposlední řadě poznávání krás Moravskoslezských  Beskyd.  
  Aktivita č.3 - září 2011. Pod názvem "Vítáme vás na Liptově" proběhne setkání dětí obou MŠ i jejich rodičů, zúčastní se  zaměstnanci a představitelé obce Ružomberok. Hlavní náplní setkání bude místo Habakuky v Donovalech, kde děti navštíví pohádkovou vesničku se skutečnými postavami ze slovenských pohádek,  projdou se Donovalami, střediskem sportu a odpočinku na Liptově. Dalším bodem setkání bude návštěva Archeoskanzenu "Havránok", kde je umístěna stálá expozice rekonstruovaných objektů keltské kultury. Následovat bude plavba po přehradě Liptovská Mara.
  Aktivita č.4 - říjen 2011. Pod názvem "Dny radosti v Radosti" si můžeme představit společné setkání dětí obou mateřských škol na půdě Orlové, společné hry dětí, kulturní vystoupení, workshopy na třídách, poslech českých pohádek, konfrontace se slovenskými, vyhledávání stejných a odlišných slov a frází, návštěvu Slezskoostravského hradu jako symbolu města Ostravy, ZOO Ostrava, Dinoparku v Doubravě, který vznikl na poddolovaném území a umožňuje setkání se "životem" v druhohorách včetně zajímavostí podporujících vzdělávání dětí (paleontologické hřiště, 3D kino aj.). Dále se děti zúčastní sportovního zápolení pod názvem "Mokrá olympiáda" na krytém bazénu v Orlové .                          
  Klíčová slova (Upravit)
  • Žádná klíčová slova

  Soubory 0

   

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.