Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

POHLÍDKA MÍSTNÍCH PAMÁTEK

Stránka naposledy upravena 23:50, 14 Říj 2010 uživatelem Milena Králová
  Obsah
  1. 1.  

  Součástí doprovodných akcí  Zlaté včely jsou návštěvy místních památek a seznámení s místní historií. Je správné, že v programu setkání je věnován čas i pro informace z místa konání soutěže. V paměti mladých  účastníků může zanechat vzpomínku srovnatelnou se zážitky ze samotné včelařské soutěže.

  Příklady z akcí Zlaté včely v Královéhradeckém kraji:

   Oblastní kolo Hořice (2006): 

  P1010056.JPGNávštěva Sochařského parku na vrchu Gothard, kde jsou vystaveny sochy z mezinárodních sochařských sympósií. Hořice jsou sídlem známé a jedinečné střední sochařské školy a jsou označovány jako  město soch. Ukázkou toho byla i návštěva místního hřbitova, kde je další galerie pomníků s pískovcovými sochami. Další zastávkou byl památný vrch Byšičky s hřbitůvkem a krásným kruhovým rozhledem do malebné podkrkonošské krajiny. 

   

  P1010064.JPG

   

   

   

   

   

   

   

   

  Oblastní kolo Kopidlno (2008): 

  IMG_9441.JPGNávštěvě Kopidlenského zámku předcházela počítačová prezentace, vytvořená p. Jiřím Šourkem, vedoucím praxe místní  Zahradnické školy v Kopidlně. Ten se také stal naším průvodcem v odpolední prohlídce kopidlenského zámku, kde je umístěna známá zahradnická škola, vyhlášená v posledních létech zdařilou prezentační akcí Kopidlenský kvítek.  Po prohlídce zámku a vzácného palmového skleníku následoval Orientační závod zámeckým parkem, kde žáci odpovídali na otázky z historie města i zámku, bojovali s časem a na samém konci se dočkali odměny za svůj výkon v místní cukrárně.

   

  IMG_9457.JPG
   

  Zobrazit všechny obrázky

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.