Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Přidat do kolekce              nikdo zatím nehodnotil

ČINNOSTI po internetu: ELEKTRONICKÉ ÚKOLY

Stránka naposledy upravena 12:34, 9 Srp 2011 uživatelem Oldřich SUCHORADSKÝ
  Obsah
  Žádné titulky

  včela s rouskem pylu.jpgV činnosti včelařského kroužku nelze vynechat ani nejmodernější médium - internet. Počítač dnes mají doma snad všechny děti. Proto lze s nimi dobře komunikovat i prostřednictvím e-mailů. Tímto způsobem jim vedoucí může zadávat nejrůznější pokyny a úkoly. V našem kroužku již druhým rokem zkoušíme elektronickou soutěž otázek z obsahu časopisu Českého svazu včelařů VČELAŘSTVÍ !

      Měsíčník Včelařství je odborný časopis vydávaný Českým včelařským svazem pro každého řádného člena. Je součástí členství a včelař ho dostává v rámci členského příspěvku zdarma. Nedá se běžně nikde koupit, v prodejní síti se neprodává. Svaz rozhodl, že časopis Včelařství budou dostávat také všichni řádně přihlášení  členové včelařských kroužků. Každý měsíc dostane vedoucí kroužku na svoji adresu zásilku výtisků, odpovídající počtu v září přihlášených dětí. Abychom využili tuto možnost k propagaci včelařství, dáváme časopis každému členu kroužku k dispozici domů. Tak mají možnost číst s ním odborný časopis i jeho rodiče, známí a kamarádi. Abychom si kontrolovali, že je časopis skutečně čten, zadáváme dětem z každého čísla asi 10 otázek, které jim zasílám e-mailovou poštou a na které zase děti v odpovědi e-mailem odpovídají.

    Správné odpovědi si řekneme na nejbližší schůzce včelařského kroužku a zároveň vyhodnotíme odpovědi jednotlivých žáků. Započítáváme je do celoroční soutěže aktivity. Elektronická soutěž z časopisu Včelařství je u členů kroužku velmi oblíbená a účastní se jí všechny děti. Vůbec nám nevadí, pokud jim s řešením odpovědí na otázky pomáhají další členové rodiny. Naopak. Bereme to jako výbornou propagaci nejen naší práce, ale celého včelařství.

     Uvádíme otázky z čísel Včelařství ve školním roce 2010/2011:

        číslo 9/2010

        číslo 10/2010

       číslo 11/2010

       číslo 12/2010

       číslo 1/2011

       číslo 2/2011

       číslo 3/2011

       číslo 4/2011

       číslo 5/2011

       číslo 8/2011

   číslo 7/2011

   číslo 8/2011

   

  Řešení  provedeme vždy o měsíc později, když vyšlo číslo časopisu, a zároveň zadáváme nové otázky z nového čísla.

  Zobrazit všechny soubory

  Komentáře

  K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.