Přidat do kolekce              hodnotili 3 uživatelé

Ohňostroj

Stránka naposledy upravena 11:02, 31 Led 2014 uživatelem Mgr. Lubomír Šára

    Autor: Lubomír Šára

    Rozsah přípravy:

    2 vyučovací hodiny

    Popis přípravy: 

    Cíle:

    Kresba tužkou. Konfrontování pozorovacích schopností a paměti. Rozvíjení prostorového vidění na základě pozorování jevů a vztahů.

    Aktivity:

    Motivace

    Příchod nového roku lidé většinou společně slaví. Loučí se se starým rokem a vítají rok nový. V současnosti často kupují rachejtle a zkoušejí různé ohňostroje. Velké ohňostroje pro své obyvatele pořádají mnohá města. Každý z nás už nějaký ohňostroj zažil. Pokusíme se vybavit si jeho atmosféru v paměti.

    Postup:

    1) Jak se doma loučíte se starým rokem? Jak vítáte rok nový? Připravují rodiče ohňostroj?

    2) Pouze pomocí černé a bílé zaznamenáme pohyb a výbuchy raket při ohňostroji.

    3) Tužkou zakreslujeme dráhy jednotlivých raket vedle sebe i přes sebe, výraznou stopu lehce rozmažeme, jinde naopak zvýrazníme.

    4) Zaznamenáme velikost i charakter světel, která se snášejí z noční oblohy dolů.

    5) Využijeme i bílé barvy čtvrtky ke zvýraznění kontrastu ohňostroje (noční obloha).

    6) Svou práci představíme spolužákům – společně zhodnotíme estetický pocit z práce i vzniklý černobílý kontrast ohňostroje.

    Potřebný materiál a pomůcky:

    Bílá čtvrtka A3 a tužka.

    Další odkaz: 

    http://pataci.hu.cz

    Poznámky k vazbě na RVP: 

    Vzdělávací období 1. a 2. vzdělávací období
    Rozvíjené klíčové kompetence kompetence pracovní
    Integrace průřezových témat osobnostní a sociální výchova
    Výstupy  Žák poznává různé druhy linií a jejich výrazové možnosti.
    Mezioborové přesahy a vazby Člověk a jeho svět
    Klíčová slova (Upravit)

    Komentáře

    Je zobrazeno 1 z 1 komentářů: zobrazit vše
    Velmi pěkné, děkujeme za oživení wiki :)
    Zasláno 19:33, 31 Led 2014 ()
    Je zobrazeno 1 z 1 komentářů: zobrazit vše
    K zasílání komentářů je nutné se přihlásit.